Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van-e még ingyenes főiskola...

Van-e még ingyenes főiskola vagy egyetem felnőtteknek?

Figyelt kérdés

Budapesten.

Estin,vagy levelezőn.

Van-bármilyen szak bárhol,ami ingyenes?

Tájékozott emberek,tanárok válaszára várok,mert az jobb nekem,mint az internetes keresgélés.

Köszönöm.



2018. júl. 1. 10:38
 1/9 anonim ***** válasza:
56%

10 államilag támogatott féléve mindenkinek van.

Szóval ha államilag támogatott szakra jelentkezel akkor az "ingyen" lesz.

2018. júl. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
Természetesen van. De aki annyira lusta/butuska, hogy ennek nem tud utánanézni, annak nem biztos, hogy jó választás egy egyetemi szak.
2018. júl. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Ingyen semmi nincs, valamit valamiért.

Államilag támogatott félévek vannak. Azokkal tudsz gazdálkodni.

2018. júl. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
49%
Magyarországon nincs, vagy pénzzel fizetsz, vagy a jogaid egy részének feladásával.
2018. júl. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

"Barmilyen, barhol"


Kicsit lehetnel konkretabb... vagy tok mindegy, hogy jog, vegyesz vagy szabad bolcseszet?


felvi.hu-n minden reszletesen le van irva.


Allamilag tamogatott kepzesre kell jelentkezni, termeszetesen elegendo pontszam fuggbenyeben vesznek fel. Pontszamitas menetet szinten megtalalod a felvin.

2018. júl. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
20%

Ahogyan az első írja, nézz un. államilag finanszírozott képzéseket, az elsö 10 félév mindenkinek ingyenes.


Ha meg ez a lehetőség nem áll fenn, akkor meg tudod tenni, hogy diákhitelből finanszírozod a képzésedet, de akkor tényleg olyanra menj, amiből vissza is fogod tudni fizetni (gazdasági szakok például).

2018. júl. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Nem tudom az előttem válaszolók ezt honnan veszik, de az államilag támogatott félévek száma 12 vagy 14 félév (függ az adott szaktól) és nem 10 félév. Bővebben:

[link]


Nyilván "ingyen" van, de alá kell írni a hallgatói szerződést, amiben foglaltakat teljesíteni kell. Bővebben:

[link]

2018. júl. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
Szinte minden egyetemen van állami ösztöndíjas finanszírozási forma. Ha arra nyersz felvételt és teljesíted a 2 félév/36 kreditet és tartod az átlagot, akkor nem kell fizetni a tandíjat.
2018. júl. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat!

Aki a lustabutuskát írta,annak üzenem,hogy nem vagyok lustabutuska,a válasza pedig haszontalan és értékelhetetlen.

Szégyelje magát.

A hasznos válaszokat köszönöm szépen.

2018. júl. 3. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!