Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy megy a felvételi?

Hogy megy a felvételi?

Figyelt kérdés

Jóval több pontom lett mint kellet volna, ezért biztos vagyok benne, hogy fel fognak venni arra a szakra amit elsőnek megjelöltem.


Mikor és hogyan fognak értesíteni? Mikor derülnek ki a ponthatárok?


Értesítés után, milyen folyamatok vannak? Hogyan veszek fel a kapcsolatot az adott egyetemmel? Vagy ők fogják autómatikusan valamikor megküldeni, hogy mikor lesz az első nap, a gólyatábor stb...?


Mikor és hogyan történnek a tantárgyaknak a felvétele?


Bármilyen információ jól jön :) Már egy kicsit izgulok.



2018. júl. 1. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Július 25-én hirdetik ki a ponthatárokat. Ha adtál meg mobilszámot, akkor még aznap vagy másnap küldenek SMS-t, de ha megvan a ponthatár, akkor tudod, hogy felvettek-e. A következő 1-2 héten kiküldik a hivatalos felvételi értesítőt, amin szerepel a gólyatábor időpontja is és minden infó róla, illetve, hogy mikor lesz a beiratkozás.


A Neptunban fogod felvenni a tárgyakat. Ha nincs előre meghatározott órarend, akkor magadnak állítasz össze órarendet.

2018. júl. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1# A neptunba nekem kell regisztrálnom vagy adnak majd az egyetem ad egy felhasználó nevet és jelszót?
2018. júl. 1. 18:00
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Megadják a jelszót (általában szül. dátum, ezt majd meg kell változtatnod) és a "felhasználót" is, ami a Neptun kódod lesz, egyfajta ismertetőd az egyetemi életben. 6 jegyű szám illetve betű kombináció lesz, amit álmodból felkeltve is fújni fogsz. Azt kérik majd mindenhova. :D
2018. júl. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Mikor derülnek ki a ponthatárok?"


Nem hiszem el, hogy még ennyit se tud - és utánanézni se tud hivatalos forrásban, csak itt - az, aki felvételizik...


Nem, nem autómatikusan: automatikusan.

2018. júl. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

"Nem hiszem el, hogy még ennyit se tud - és utánanézni se tud hivatalos forrásban, csak itt - az, aki felvételizik..."


Lehet pont itt voltam a gyakorin és annyira nem érdekelt a dolog, hogy utána nézzek, de feltettem egy kérdést.


Meg kicsit túlisteníted az egyetemistákat. Én egy kifejezetten nehéz szakra jelentkeztem, de nem kifejezetten nagy szám elvégezni egy diplomát.


Honnan tudom?


2017 szeptembere óta egy külföldi egyetemre jártam, de úrja jelentkeztem egy magyar nehezebb szakra. Hollandiában is tudtam volna találni egy nehezebb egyetemet, csak ott akkor nem 2K euró lett volna a tandíj hanem 7K és a megéhetés is 1k helyett kb 1,5k, amivel nem akartam terhelni a szüleimet plusz nem jött be az ország annyira.


"Nem, nem autómatikusan: automatikusan."


Oké, nem humán szakos vagyok. Meg az elmúlt időben többet beszéltem anglul, mint magyarul.

2018. júl. 5. 07:53
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
"elvégezni egy diplomát" = elvégezni egy egyetemet / megszerezni egy diplomát
2018. júl. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Meg kicsit túlisteníted az egyetemistákat. Én egy kifejezetten nehéz szakra jelentkeztem, de nem kifejezetten nagy szám elvégezni egy diplomát."


Aha. OK.

De azért alapdolgoknak nem tudsz utánanézni, amit a gimisek is tudnak. :)

2018. júl. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!