Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanárképzés. Hogy kell elképze...

Tanárképzés. Hogy kell elképzelni egy egyetemi előadást osztatlan tanárinál? Nagyon izgulok (igen, már most)

Figyelt kérdés

Úgy értem a kérdésem, hogy pl történelemtanároknak közös órái vannak a sima törisekkel, és egy bazinagy előadóteremben, sok diákkal megtöltve kell jegyzetelni, figyelni? Szóval nagy, sokemberes előadótermeket kell elképzelni?


Köszönöm a válaszokat előre is, és nem tudom mennyire ciki a kérdésem, csak izgulok.



2018. júl. 3. 00:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Vannak előadások és szemináriumok. Az előadásokon nincs akkora nagy terem, mint a BME-n, de azért szokott lenni létszám. Előfordul olyan hatalmas előadás is. Az előadás egyébként olyan, hogy bejön a tanár és előad, te meg jó esetben jegyzetelsz. Mindenféle előadások vannak, van vetítéssel és anélkül is. Elég sok az irodalom, amelyet olvasni kell mellé. Általában van félévente 2-3 zárthelyi. De ezek mind le van írva az órakínálatban.


A szemináriumok kisebb létszámúak, és itt a diákoknak is dolgozniuk kell. Általában valami beadandó az értékelés alapja.

2018. júl. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

az előadótermek nagysága változat, pl nekünk volt, hogy 40-en voltunk a 300 fős teremben, de volt, hogy 50-en az 50 fősben. az előadás általában nagyobb teremben van, de kevesen szoktak bejárni ezekre. viszont a gyakorlatokra muszáj bejárni, ott már olyanok a termek, mint az osztálytermek. és igen, a törisek együtt vannak a töri alapszakosokkal vagy akár a hon- és népismeretesekkel, ha olyan a tantárgy, bárki összekerülhet bárkivel igazából

ha bármi kérdésed van, írj privátban, én is osztatlan tanárin vagyok :)

2018. júl. 4. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Minden időben ki fog derülni, nyugi. Senki sem úgy született, hogy tudta ezeket. A középiskolából sem úgy jön ki az ember, hogy tudná. Az egyetem viszont tisztában van vele, hogy nagyrészt kezdő egyetemistákkal van dolga, nem másod-, harmad-, stb.-diplomásokkal (meg egyébként is minden egyetem más egy kicsit), ezért már régesrég kidolgozták annak a módszerét, hogy hogyan vezessék be a hallgatókat az egyetemista mindennapokba. El tudom képzelni, hogy a honlapjukon is találsz erről információt, ott már nézted?
2018. júl. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, semmi sem ciki. :) Lépj be a szakos csoportodba Facebookon és minden kérdésedet bátran tedd fel. Itt megtalálsz minden csoportot majd: [link]

Várunk a gólyatáborban! :)

2018. júl. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!