Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az állam úgyis 12 félévet...

Az állam úgyis 12 félévet támogat, hogyha letudom a 6 évet 5 év alatt?

Figyelt kérdés
pl felveszek 40-45 kreditet egy félévben
2018. júl. 3. 19:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szakról beszélünk?
2018. júl. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha 1 év alatt nyomod le, még akkor is.
2018. júl. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Melyik szakról van szó? Szerintem ez sehol sem megoldható. Vannak előfeltételek, amik miatt nem vehetsz fel akármikor akármilyen tárgyat, ráadásul csak az adott félévre ajánlott tárgyaknál veszik figyelembe az óraütközést, elég valószínű, hogy nem tudnál felvenni minden félévben 40-45 kreditet úgy, hogy minden gyakorlati órára be tudj járni, mindent el tudj végezni.
2018. júl. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
tanárin vagyok, alapból 30-32 kreditet kell felvenni félévenként, hogy egyáltalán teljesítve legyen minden tárgy. első félévben 34 volt, most 35, jövőre szeretnék 45 körül és akkor talán hamarabb is végzek. a tárgyaim szerencsére nem nagyon épülnek egymásra 2-3 kivétellel, csak az lenne a lényeg, hogy utána még szeretnék egy 4 féléves képzést megcsinálni és azt nem szeretném fizetősön. (osztatlan képzésnél egyébként is 14 félév a támogatott)
2018. júl. 3. 20:00
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megoldható! Bátyám is osztatlan tanáris, nem sok tárgy van ami épül és ő első év után leadta az egyik szakját és másikat vett fel helyette és be tudta hozni a lemaradását azzal a szakjával így időben fog végezni. Ehhez az kellet, hogy egy évben az előírtnál több tárgyat vegyen fel, hogy pótolja az előzőeket, volt olyan hogy az adott tárgy I. és II. részét egy félévben csinálta mert úgy jött ki. De nyilván ez olyan tárgyaknál lehet ahol nem sok épülés van, illetve az utolsó előtti évben alig van már órájuk, inkább csoportos tanítási gyakorlat, de az se sok, utolsó évben meg már csak tanítás és talán tömbösítve félévente 2x valami kísérőszeminárium.
2018. júl. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2018. júl. 3. 20:53
 7/7 anonim ***** válasza:
Az, hogy tanári szakon mennyire épülnek egymásra a tárgyak, egyetem és szakfüggő, ELTE BTK-soknál szinte semmi előfeltétel nincs, 1-2 tárgynál leszámítva, de TTK-soknál(azért nem az összesnél) minden mindenre ráépül... Én utóbbi miatt csúszok egy évet. :|
2018. júl. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!