Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A magyar közoktatásban mi az...

A magyar közoktatásban mi az idegen nyelvek "népszerűségi" sorrendje? Mi a sorrend a "legtanultabb" nyelvek között?

Figyelt kérdés

Az angol első és a német második helye számomra is vitathatatlanul nyilvánvaló, értelemszerűen a lista további része érdekelne.

Tapasztalataim alapján Magyarországon az angol-német duó után sok iskolában tanulnak franciát, olaszt, spanyolt, viszonylag sokan oroszt és latint. Ezek közül mi lehet a tényleges sorrend?


2018. júl. 5. 18:10
 1/1 FulopHella ***** válasza:

Olaszt nagyon sokan tanulnak szerintem az lehet a következő a latin és a francia kevésbé népszerű. Szerintem-->

1. Angol

2. Német

3. Olasz

4. Latin

5. Francia

Én ezdk közül cdak franciát nem tanultam eddig, nincs is tervben

2018. júl. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!