Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 21 eves vagyok es 162cm/52kg....

21 eves vagyok es 162cm/52kg. mennyi kell hogy legyen a pulzusszamom hogy a zsiregeto tartomanyba legyen? Es heti hanyszor futhatok maximum es mennyi idot javasoltok, akar minden nap? Nem art az ha nem tartk szunetet?

Figyelt kérdés
koszike
2009. jan. 3. 02:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha jól emlékszem akkor 220-21x0,6=kb120 ez az úgymond zsírégető pulzus felső határa, de nem vagyok benne 100%-ig biztos, de nagyjából ez jó. Bár sztem nem létezik zsírégetés a szó eme formájában. Szóval amikor aerobozol akkor sem az történik,h a zsírsejtekből nyersz energiát hiába üresek a glikongén raktárak és ez miatt bekövetkezik a zsírégetés meg mind1 egyéb baromság. A futás amolyan anyagcsere gyorsítónak és pár kalória elégetésére jó meg persze ez miatt a felesleget is eltünteti, de nem úgy,h futsz és közben csak zsírból nyersz energiát és csak úgy ég a zsír, hogy már füstölsz.

Pár testépítőt is ismerek akik aerob nélkül betudtak készülni a versenyre mert az étkezés az ami a legjobban számít.


A futás intenzitásától függ,h milyen gyakran futhatsz. Ha minden nap lefutnál egy maratoni távot akkor nem lenne időd regenerálódni ha meg csak 20 percet kocogsz az meg belefér minden nap.

Eleinte napi 20 perc könnyed kocogás belefér amit emelhetsz minden nap 1-2 percel ahogy érzed. Aztán 40 percnél már futhatsz 2 naponta, bár ezt igazán neked kell érezned.

De ezzel is lehet játszani,h állandó terhelésű vagy növekvő terhelésű aerob, aztán lehet később szakaszos terhelés, intervallum edzés, lehet akkor a kórházi terheléses tesztet is leutánozni időközönként,h lásd a fejlődést. Itt is igazából a fantázia szab határt a lehetőségeknek.

2009. jan. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

115-130ig a "zsiregeto" tartomany, de inkabb 130.

Teljesen egyetertek az elozo valaszoloval, a fogyas elsodlegesen a kajan mulik es csak masodlagosan a sporton, de a sport is kifejezetten fontos.

(Tigi)

2009. jan. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
koszonom szepen.
2009. jan. 3. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!