Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Állandó fogszabályzó tapasztal...

Állandó fogszabályzó tapasztalatok? Nálatok hogy volt?

Figyelt kérdés

Lesz fogszabályzóm, legkorábban ősszel rakják fel, szóval kb év végén. Már nagyon várom és türelmetlen vagyok, hogy ennyit kell várni, mert nagyon zavarnak a fogaim, olyan ferdék. Voltam már több fogorvosnál, aztán kiválasztottuni egyet, nála igénybe lehet venni tb támogatást. Már megvizsgált, voltam röntgenen és kaptam időpontot mintavételre októberre. Azt mondta utána meglátja hogy kell-e húzni (nagyon remélem hogy nem), És még majd kell egy fogkőleszedés is.

Már annyira nem izgulok, de kíváncsi lennék saját tapasztalatokra. A felrakás meddig tartott (nekem alsó felső lesz)? Közvetlen a felrakás után fájt vagy csak órákkal később? Mit tudtatok enni? Mikor szoktátok meg? Meddig volt fent? Milyen típusú fogszabitok volt?

Én nem tudom, hogy fémet válasszak (nem a gumisat, hanem a másikat) vagy azt aminek átlátszó vagy fehér brekettjei vannak? Szerintetek?


2017. máj. 17. 07:53
 1/2 anonim válasza:

Nekem egy éve van fogszabályzóm és mostanra már nem fáj. A felrakás kb. 1-1,5 óra körül lehetett de szerintem ez változó. Amikor felrakták nagyon fájt, két hétig nem tudtam enni normális kaját még az ivás is fájt. De ez is személyfüggő, mert a barátnőmnek nem voltak utána fájdalmai, bármit tudott enni. Nekem önligírozó van, de ez a doktornő ajánlása volt. Szerintem ha nem tudsz dönteni, kérj segítséget a doktorodtól, hogy melyik fogszabályzó a legideálisabb a fogaidhoz.

Szóval ezek mind személyfüggőek, remélem te a szerencsésebb csoportba kerülsz, mint én.:)

2017. máj. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nekem csak felso van, azt fel ora alatt feldobtak. Nekem ez mar a masodik, eloszor 12eves koromban volt (levetel utan nem segitett az ejszakai visszaalltak a fogaim). Felrakas utan nem faj egybol, csak orakkal kesobb, foleg alvas fele de nem is igazan fajdalomnak neveznem, hanem rohadt idegesito es szokatlan amikor mar orak ota huzza valami a fogad. Az elso het nehez lesz szerintem, de ez fugg attol is milyen elvaltozas van a fogadon, es hogy mennyire huzzak meg elsore a fogszabalyozot. En csak pepes dolgokat ettem az elejen inkabb, aztan mar mindent, de pl a szendvicset kezzel tepkedtem mert olyan erosen nem tudtam harapni. Szoval mindent falatokba. Mire megszokod, mar huznak rajta meg egyet es kezdodik elolrol az egesz, de amugy ne ijedj meg egyaltalan nem veszes. Ha idegesit vegyel be egy advilt, nekem sokat segitett. :) a jelenlegi nekem 3honapja van fent, mar a huzasok sem zavarnak, picit huz meg az elso nap idegesit de utana olyan mintha rajtam se lenne. Nekem az elso fem volt, most feher. Erzesre ugyanolyan, kinezetre viszont nekem a feher jobban bejon, 2-3 meter tavolsagbol az emberek eszre se veszik. A barataimnak 1het utan tunt fel pedig suliban beszelgetunk ugye. Szoval ha nem akarod hogy latszodjon akkor feher mindenkepp. A femre pedig kerhetsz szines gumikat, akar egyszinut akar tobbszinut :) remelem segitettem :)
2017. máj. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!