Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg hülyeség informatikus-...

Tényleg hülyeség informatikus-könyvtárosnak tanulni?

Figyelt kérdés

Arra készülök, jelentkezés már rég beadva, de csak lebeszél róla mindenki. Mást viszont nem tudok már választani.


Ti mit gondoltok a szakról?



2018. júl. 15. 20:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Mármint attól félsz, hogy ha elkezded és váltasz vagy csak szimplán kihagysz még egy évet, akkor már késő lesz? Szerintem ilyesmi miatt ne aggódj, egy év nem számít semmit.
2018. júl. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Remélem még nem késő válaszolnom, s fogod olvasni amit írok :)


Attól függ nagyon ez a képzés, hogy hol tanulod, nagyon! Engem is érdekelt ez a szak, de szerencsére a pontjaimmal bejutok jogra, ami szintén érdekel, de most más a téma. Szóval én körbenéztem nagyon, hogy hol milyen az informatikus könyvtáros szak, s szerintem Debrecen lenne neked a legjobb megoldás. Ott van webprogramozó és adatbázis programozó (?) valami ilyen nevű specializáció, ahol azért piacképes dolgokat is lehet tanulni. Azon kívül, meg ha elakarsz könyvtárban helyezkedni később, akkor azt a tudást ott is tudod hasznosítani. Debrecenben nem hiába tartozik az Infó karhoz a szak :) Szerintem ha ez a célod, kezdd el ahol jelentkeztél, majd próbálj meg az informatikai részére orientálódni. Úgyis lesz egy csomó olyan más órád, ahol a könyvtári részével tudsz foglalkozni :)

2018. júl. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nyugati egyetemeken azért van még ez a szak, mert ott nem 80-at meg 90-et keresel vele :)


Egyébként nem mondanám ezt egy nagyon rossz és hasznavehetetlen szaknak, főleg ha érdekel ez. De sajnos ebben az országban meg tényleg nincs vele fényes jövő... Ha találsz is vele munkát, akkor örülhetsz ha annyit megkapsz mint egy érettségi nélküli szalagmunkás a gyárban. Ezt a szakot (ebben az országban) csak annak ajánlanám akinek a könyvtáros meló az álma, de az mellett biztos anyagi helyzete van, mert nyilván nem ebből élne meg.

2018. júl. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!