Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik debreceni kollégium a...

Melyik debreceni kollégium a legnyugisabb, ahol legjobban lehet normálisan tanulni, aludni?

Figyelt kérdés

2018. júl. 16. 07:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Orvosisok általában a Markusovszky 2-be vagy 3-ba szoktak menni, nagyon közel vannak az órahelyszínek (kb. 5-10 perc gyalog). Szerintem mindkét koliban jól lehet pihenni és tanulni is, ha véletlenül buli van/zavarnak a szobatársak stb. akkor van tanulószoba.

Egyebekben még ott a Kossuth koli, igazából annak (szerintem) az a hátránya, hogy nagyon vegyes és a koli előtti téren szoktak lenni nagy zajjal járó események, bulik. Mondjuk előfordul a Marku 3 mögötti parkolóban is, a Marku 2-ben meg ott a Pulzus nevű szórakozóhely...szóval na, nem lehet teljesen elkerülni.

A Campus Hotellel az a baj, hogy messze van, busszal kb. 15-20 perc eljutni az órahelyszínekig. Szintén vegyes, szerintem sokan szeretik, de ott is ott van a Lovarda, előfordul a hangzavar.

Az én véleményem, hogy jobb olyan koliban lakni, ahol főleg medikusok vannak (Marku 2 és 3), mert bármikor tudsz másoktól segítséget kérni a tanuláshoz, plusz azért egyes szakokon szerintem gyakoribbak a bulik mint a medikusok körében, és ha vegyes koliba mész, akkor nagyobb lesz az esélye, hogy körülötted állandóan megy a tam-tam, amikor zh-ra készülnél/aludnál. Ennek ellenére ismerek medikusokat mind a négy koliból, szokták szeretni mindet, de olyan is van, hogy váltanak, mert nem szeretik az adott helyet, ahol laknak.

Nálam is volt már olyan, hogy nem hagytak aludni, de legkésőbb 1-ig elcsendesül minden (Marku 2).

2018. júl. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdés engem is érdekelne, ha esetleg valaki még erre jár. Én mondjuk nyelvszakos leszek, így csak nyelvszakosokkal/bölcsészekkel lehetek együtt? Vagy bármelyik koliba berakhatnak? Szeretek bulizni, de csak nagyon mértékkel és viszonylag ritkán, engem is inkább nyugisabb koli érdekelne, bár "nyugis koli" így a szó szoros értelmében nem létezik :D Esetleg valami sorrend a kolikról, színvonal/előny szerint valakinek? Tapasztalatokat is szívesen olvasok, továbbá már megnéztem a honlapon, hány koli van és mi merre :) (Na meg remélem, hogy felvesznek koliba meg az egyetemre is, elsősorban xD.)
2018. júl. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Van egy bölcsész barátnőm, ő a Campusban lakott és szerette. :)
2018. júl. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
22%
Markusovszky 2-be kerültem az Aranybika után, utáltam, hangos volt meg begyógyszerezett emberekhez kerültem.
2018. júl. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
83%
Utolsó, én jelenleg is a Marku 2 lakója vagyok, nem tudom miről beszélsz :D részeg diákokat lehet látni időnként, de begyógyszerezett(?) nem igen fordul elő. Lehet nem most laktál te már a koliban ha az Aranybikából jöttél át, azóta pedig már sokminden változott.
2018. júl. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!