Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek, hogy legyőzzem a...

FulopHella kérdése:

Mit tegyek, hogy legyőzzem a félelmeimet új gimivel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Átmegyek egy nagyon erős gimnáziumba, szín ötös tanuló vagyok, viszont a nyaram végig azzal telik, hogy szorongok az egész gondolattól, hogy mi lesz jövőre. Összeszokott közösségbe megyek, mondjuk még a beilleszkedés egy kisebb probléma. Mit tegyek, hogy legyőzzem a félelmemet? Általános iskolában gyűlöltek a tanárok 3 tantárgyból megakartak buktatni folyton megaláztak és ez nagyon nagy nyomot hagyott bennem. (Most leszek 10.-es, kilencedikbe másik gimibe jártam)

2018. júl. 19. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:
25%
mutatkozz be úgy hogy megszeressenek, mindennek van egy kezdete, valószínüleg a végére jó barik lesztek, de lehet utálni fognak mint a szar és végigszopatnak a következő 2 évbe és minden nap sírsz hogy miért válaszottad ezt
2018. júl. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Örülj, h átvettek. Én erős suliban vagyok és szart sem érek vele. Mindenki olyan amilyen... A suliban alig van ember akit kedvelek, mert mindenki a tanulásnak és a játéknak él. Jobb esetben a sportnak is... Szörnyű az egész ahogy van. Fellelegeztem nyáron, remélem engem is atvesznek vmilyen pesti suliba, mert itt meghalok meg 3 év múlva...(én is 10.es leszek)

Száz szónak is egy a vége, ha nem is vagy annyira társasági lény, nagyszaju, központi ember, akkor sem kell aggódnod, biztos meg leszel! Egyébként hovà mész?:)

16f

2018. júl. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szerintem egy kicsit félre értettétek, mert a közösségben nem hiszem, hogy utálni fognak(remélem nem) abban szerencsére sosem utáltak. Inkább a tanàrok a probléma, valószínűleg túl parázom
2018. júl. 19. 23:21
 4/7 anonim válasza:
100%
Általában a jobb gimikben a tanárok is jobbak
2018. júl. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg kérdezd meg az új osztálytársaidat a tanárokkal kapcsolatban, tudakold meg, mit várnak el a diákoktól, milyen módszer alapján tanítanak. Talán, ha tisztában leszel ezen elvárásokkal, megnyugszol. :)

Egyébként nem tudom, milyen erősségű gimnáziumból vettek át téged, de tudnod kell, a színötös átlagot nehéz tartani egy igazán erős iskolában, erre pedig még rátesz egy lapáttal az is, hogy új közegbe kerülsz. Ha valami nem úgy sikerül, ahogyan eltervezted, ne keseredj el, nem fog összeomlani a világ. :))

Egyébként pedig megjegyezném, hogy minden iskolában vannak jobb és rosszabb, a szakmájukhoz egyáltalán nem értő tanárok is, sajnos ezt nem lehet kikerülni még egy nevesebb iskola esetében sem. Amúgy még az is fontos lehet, hogy milyen beállítottságú az iskola (humán, nyelvi, természettudományi?), milyen szellemi értékeket képvisel, mit tart elsődleges céljának, és milyen az iskola vezetősége. De mondom, ha tényleg könnyen barátkozol, akkor itt az alkalom kérdezősködni. :)

Megnyugtatásképp, én jövő tanévtől leszek kilencedikes, a megyém legjobb gimnáziumába nyertem felvételt biológia-kémia tagozatra. Engem is azzal nyugtattak, hogy a váltás és az elvárások meg a tananyag növekedése miatt meg kell szoknom az új iskolát, azalatt az idő alatt pedig előfordulhat, hogy a jegyeim leromlanak, de majd belerázódom. Neked is javaslom, hogy készülj fel lelkileg az elvárásokhoz, és ne a színötös bizonyítványra törekedj elsősorban, mert (már elnézést) nem hiszem, hogy ilyen változások közepette tudnád hozni ezt az átlagot. Ellenben próbáld a lehető legtöbbet kihozni magadból, tapasztald ki, melyik tanárnál hogyan kell teljesíteni, mit várnak el, s ha a közösség is jó, az is sokat segít a helyzeten. Fel a fejjel, nem éri meg az egész nyári szünetet felesleges aggódással, szorongással tölteni, helyette pihend ki magad, és ismerkedj össze az osztálytársaiddal, hidd el, sokat javít majd a helyzeteden. :)

2018. júl. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak nagyon köszönöm és igyekszem, megnyugtattál! Neked is sok sikert a jövő évhez!
2018. júl. 22. 22:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs mit, ez csak természetes. :) Köszönöm én is, és viszont kívánom. :)
2018. júl. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!