Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi idő alatt lehet felkész...

Mennyi idő alatt lehet felkészülni emelt szintű matematika/informatika érettségikre?

Figyelt kérdés
2018. júl. 20. 17:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Attól függ. Infóra szerintem pár hónap úgy, hogy hetente 2-3x nekiülsz és gyakoroksz, legelábbis én eléggé "szartam rá" és 84% lett, mert annyira természetes volt a legtöbb feladat, hiszen korábban is rendszeresen használtam a programok többségét. A matek kicsit keményebb dió.. Talán fél év, nem tudom.
2018. júl. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Emelt informatikára kb 2 hét alatt készültem fel.


Minden egyes feladat típust 1-2 tutoriál videóval közös feladatmegoldással kezdtem, majd magamtól csináltam pár feladatot. Ha valamit nem értette utána néztem a neten vagy az oktatás.hu-n megtalálható megoldott feladatból visszavezettem.


Sokszok középszintűvel kezdtem.


A Word 1 nap volt. Reggel elkezdtem nulla tudással és estére már minden egyes emelt feladatot megcsináltam és már a közép szintűeket oldogattam gyakorlásból.


Ugyan ez a PPTvel az is 1 nap.


Az accesnek a nagyrészét 1 nap alatt szintén megtanulnitam, de az olyan feladatokat ahol SQL kódot kellet használni. Pl.: Írja ki minden olyan X kategóriát, amiben a K ember nem tartozik bele. Ott a Not In() be belekellet rakni egy SQL kódot és ez kb 2-3 nap volt mire tökéletesen megtanultam. Plusz a segéd függvényekkel is baszakodtam ..., de összesen 3-4 napnám nem tölthettem többet rajta mire minden tökéletesen ment. Persze ez idő alatt kb 20 feladatok megcsináltam.


Az Excel is kb 1 nap. Talán ez jött a legkönyebben.


A HTMLel nem foglalkoztam, mert az készülés nélkül is ment volna. Ott csak kb 3 feladatot oldottam meg és megtanultam hogyan kell azokat az ősrége HTML tagegbe írt kódokat, amiket mamár senki sem használ, mert úgy volt megoldva az oktatás.hun


A programozással meg szintén nem foglalkoztam sokat, mert az alapból ment. Abból 4 feladatot megcsináltam kíváncsiságból, hogy milyen nehéz, de nem volt nagy dolog. Én javát használtam.


A maradék időt meg a dolgoknak a gyakorlására és újra átnézésére használtam.


Idén word volt az első feladat ott 25/30at kaptam, mert elrontottam egy kisebb dolgot.


Excelből 15/15


Accessből 28/30


Programozás meg 40/45.


Szóval egyátalán nem nagy dolog. Én előtte még egyszer sem nyitottam ki a wordöt, excelt, power pointot és az accesst. Eddig a pptket órákra google docsban csináltam az írást meg Pagesben (MacOshez jár).


Szóval ezeket rettenetesen egyszerű megtanulni. Tényleg napok kérdése.


Ha nem tudsz programozni semennyire, akkor az lehet 3-4 hét lesz. A webfejlesztésmeg olyan, hogy a kölönféle programmokkal csinálod mint a SharePoint azt hiszem azt kérik érettségin, akkor az is kb 1-2 nap lehet max a nulláról. Nekem nehezebb lett volna azt megtanulni, csak egy sima notepaddal csináltam volna ha azt kaptam volna....


Szóval a kérdésedre válaszolva kb 1-1,5 hónap.... Ha nem vagy olyan tapraesett mint én lehet, hogy egy egész év.


(Amikor azt írtam, hogy 2 hét, akkor persze nem arra gondoltam, hogy érettségi előtt 2 héttel kezdtem el. Még talán márciusban letudtam a készülést 1 hét alatt és az érettségi előtt megint elő vettem és 1 héten át gyakoroltam)

2018. júl. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!