Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az egyetemen, hogy vannak az...

Cpt.Price11 kérdése:

Az egyetemen, hogy vannak az osztályok? (BGE-PSZK)

Figyelt kérdés
Konkrétan a BGE-PSZK pénzügy és számvitel szakra gondolok,az van megadva,hogy a kapacitás 20-400 fő között. Szóval ha felvesznek 400 főt akkor lesz mondjuk 10db 40fős osztály/csoport? Vagy hogyan működik ez? Mennyi esély van arra,hogy 4en megyünk ugyan erre a szakra és mindannyian egy csoportba kerülünk?

2018. júl. 24. 12:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincsenek osztályok.:D Ha 400-an jelentkeztek a szakra akkor mind évfolyam, illetve szaktársak lesztek, ezen belül nincs osztályozás. Annyit tehettek, hogy megpróbáljátok mind ugyanabba a sávba felvenni az órákat, és akkor egyszerre lesznek óráitok.


Csoportok szoktak még lenni legtöbb intézményben, amibe gólyatábor előtt osztanak be teljesen random. A csoportok funkciója annyi, hogy velük kell csinálni a csapatfeladatokat GT-ben, jó esetben összeboronálódik a csapat és szerzel sok új barátot, akikkel később majd eljáratsz szórakozni, inni, stb. Ezekbe a beosztás teljesen random történik. De mondom, ez intézményenként eltérő, BGE-n nem tudom egyáltalán van-e ilyen.

2018. júl. 24. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemen már mindenki egyénileg halad, a saját tempójában, amerre akar. Különféle közösségi csoportok lehetnek, az egyetem által kiosztva, vagy önszervezésre, de ez nem olyan, mint az általános iskolai osztály, hogy mindenki ugyan azt csinálja.
2018. júl. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Bár teljesen más szak de nálunk vannak csoportok. Muszáj, mert rengeteg gyakorlatunk van, mi nem is magunknak állítuk össze az órarendet.
2018. júl. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Itt már nincsenek osztályok. Félév elején van tárgyfelvétel, (amikor persze nagyon faszán lefagy a neptun:) ) akkor kell úgy intézni közösen az óráitokat.

Bár én odajárok csak gazdinfó szakra, de a legtöbb tanár nagyon kedves és emg lehet beszélni hogy nem tudtad a kedd 8 órakkor kezdődő órat felvenni, hanem csak a péntek 4.órát, és megbeszéled vele hogy had járj már keddenként. Tényleg flexibilisek nagyon

2018. júl. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
43%
Én azt nem értem, hogy hogyan lehet valaki ennyire tájékozatlan az egyetemmel kapcsolatban, aki 1 hónap múlva elkezdi???????????
2018. júl. 24. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,annyit még lehet tudni,hogy heti hány óra van? Meg hallottam olyat,ha sikerül jól felvenni az órákat,akkor akár szabad napot is össze lehet hozni,de olyat is hogyha nem siekrül akkor lehet hogy kedden pl bemész és csak 2. és 5. órád van.Ezek igazak?
2018. júl. 24. 15:02
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

A tárgyaktól függ, hogy mennyi órád van, tőled pedig az, hogy mennyire jársz be. Általában a kreditet szokták meghatározni egy félévre, többnyire 30 a javasolt maximum, és 1 kredit kb. 30 munkaórát jelöl. Nézd meg a képzésed programját, a tárgyaidat, a Neptun pl. majd kiírja a konkrét óráidat. Neked kell ezeket összeszedni, még ha segítenek is az első félévben, innentől már a saját lábadon jársz, keresgélj az infók után, az egyetemi honlapokon rengeteg információ szokott lenni.

Ha kevesebb tárgyat veszel fel, vagy ha nem jársz be órákra, vagy nincs annyi kontaktóra, akkor igen, lehet olyan napod, amikor nem kell bemenni az egyetemre. Egy pillanatig se hidd, hogy ez azt jelenti, hogy szabadnapos vagy. Ez azt jelenti, hogy otthon vagy máshol kell a rengeteg anyagot tanulni. Egyetemen nem igen számít, mikor vannak óráid, az anyag ugyan annyi.

És igen, itt az órarendet már nem igazítják mindenki kénye-kedve szerint. Ha úgy jön ki, akkor lehet egy nap csak délelőtt és délután órád, közte egy negyed napnyi idő is lehet, amikor hazamész, vagy csinálsz mást. Ez főleg akkor van, ha már nem a mintatanterv szerint haladsz, vagy nem jársz be órákra.

2018. júl. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%
ilyenkor azért elgondolkozok azon, hogy egy ember miért jelentkezik egyetemre, ha fingja sincs a legalapvetőbb dolgokról
2018. júl. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
nézd meg a mintatantervet
2018. júl. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%
Mi bajotok van ezekkel a kérdésekkel? Egyikünk se úgy ment oda, hogy minden tudott az egyetemről, sőt, legtöbb feltételezés téves, szóbeszéd, rengeteg dolgot csak akkor tud meg az ember, ha odajut. Ha ő kevesebben tud az egyetem működéséről, mert pl. kevesebbet beszélnek róla környezetében, vagy fél infókat hallott a tanköri csoportokról, akkor nem gáz az osztályos kérdés. Amikor én jelentkeztem, a képzési program nézegetésénél én se az órák számát néztem, és sok tárgynál nem is egyezik az óraszám a tárgy kreditértékével. Ugyan minek nézett volna utána, és főleg hol, már évekkel ezelőtt, hogy hogyan osztják ki az órarendet az egyetemen? 1 hónapja van még, bőven elég az a tájékozódásra. Egyetemista létetekre igazán tudhatnátok, hogy segíteni kell egymást, sok infó van, amit a gólyák nem tudnak, éppen ezért kérdeznek, és bár sok dolog megtalálható a honlapokon, az oktatók és szülék nem rágnak már mindent a szájukba, tehát maguknak kell, főleg felsősöktől tájékozódniuk. Inkább segítsétek ki, nehogy már még az első félévének kezdete előtt elmenjen a kedve az egésztől. Mondjuk engem ilyen dolgok nem érdekeltek, de visszagondolva én se tudtam ezekről sok dolgot, mikor elkezdtem.
2018. júl. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!