Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lehetnék nyomozó?

Hogy lehetnék nyomozó?

Figyelt kérdés
Idén végeztem jogon, de már érettségi előtt is az NKE volt a terv, lehet hogy elkéstem de egy kérdést megér. Esetleg ha szakgimnáziummal kezdeném?

2018. júl. 25. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha szakgimibe mész, onnan kb járőr tudsz csak lenni, de mindenesetre nagyon nehéz lesz onnan fentebb törekedni. Első körben az nke bűnügyi nyomozó szakot ajánlom
2018. júl. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Marmint a szakgimnaziummal bekerulnek allomanyba es munka mellett levelezon tudnam vegezni az egyetemet
2018. júl. 25. 11:35
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Megkerdezhetem hány éves vagy? :) mert ugye nke-n nappalira max 25 évesen lehet jelentkezni, aztán ha már jogot végeztél gyanítom ottkörül vagy.

Igazából nem butaság amit szeretnél, de sokkal bonyolultabb lenne sajnos több okból is, mint alapból az NKE-n végezni.

Sokat jelent a rendőrségnél a jogi végzettség, van aki tiszti után megy jogra, mert sok tantárgyat el lehet fogadtatni, szerintem ez fordítva is működne.

Én személy szerint mindenképp az NKE-t javasolnám már első körbe is, amennyiben még beleférsz a korhatárba. :)

2018. júl. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hat igen, ha jovore jelentkeznék akkor lennék 24, lehet hogy ez pl. hatrany lenne a felvetelnel
2018. júl. 25. 14:15
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

Hátrányt nem jelentene, ha ugyanúgy bírod a fizikait, mint a “fiatalok”. :D

Meg nem hiszem hogy ez a pár év magával hordozna egészségügyileg kizáró okokat, azért nem 50 évesen szeretnél jelentkezni, na. :D

Amúgy más hátrányod nem származna belőle, azért nem fog senki piszkálni semelyik alkalmasságin mert nem 18-19 évesen mész egyből érettségi után. Ha megvannak az alkalmasságik és a pontszám ugyanúgy bent vagy mint bárki. :)

2018. júl. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Nem tudom, hogy most létezik-e még,de régebben volt olyan, hogy diplomával felvett valamelyik kapitányság közalkalmazottnak, és egy 9 hónapos átképző után hadnagyi (tehát tiszti) rangot kaptál.Persze ehhez az kellett, hogy felvegyen valamelyik kapitányság, és kapitányon múlt, hogy utána milyen területre helyez.
2018. júl. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom az átképzéses rendszer már nem működik egy ideje, de javítsatok ki ha esetleg tévedek. :)
2018. júl. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Koszonom az infot! :) jelenleg az a terv hogy bekeruljek allomanyba es utana levelezon csinalhatnam az egyetemet, meglatom meg, hogy alakul
2018. júl. 29. 17:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Sok erőt hozzá, nem igazán gyakori, hogy jog után valaki RTK-ra megy. Hol végezted? Színfolt leszel.
2018. júl. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
komolyan jogot végeztél? elég egyszerű a stílusod, mint egy gimnazistának, ráadásul jogászként erre a kérdésre csípőből kelle tudnod a választ. vagy valami vidéki nevesincs Miskolc, Debrecen egyetemen végeztél?
2018. aug. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!