Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit kezdjek az egyetemmel?

Mit kezdjek az egyetemmel?

Figyelt kérdés

Egy évet jártam egy városba, majd tavaly átjelentkeztem ugyanarra a szakra egy másik egyetemre. Volt kettő kritériumtárgy, amit az első félévben meg sem próbáltam teljesíteni, mert volt hasonló, és magasabb szintű órám is az előző helyen, de az első félév végére nem sikerült elfogadtatnom, így a második félévben le kellett volna tennem kettő vizsgát. Viszont sajnos a lelkesedésem elmúlt, nulla volt a tanulásba fektetett energiám, el is bocsátottak, a biztonság kedvéért azért leadtam februárban újra a jelentkezést. Lassan kiderül hogy felvesznek-e újra, de teljesen tanácstalan vagyok, hogy mihez kezdjek.


Itthon nem lehet ezzel a diplomával jól elhelyezkedni, semmi motivációm nincs hogy végigüljem az órákat, belegondolva hogy ha folytatni akarnám mi várna még rám, egy kínszenvedés az egész. Gyűlölöm a fővárost, a mindennapi közlekedés teljesen kikészíti az idegeimet, az utolsó fél évet is csak valahogy túléltem és inkább vállaltam egy csomó diákmelót.


Nem jártam el társaságba, barátnőm sincs, de ez bedutható részben a teljes demotíváltságnak és céltalanságnak, sokszor magamra sem voltam kiváncsi, ha tudtam 12-14 órákat is aludtam, szörnyű volt.

Minden eddigi tanárom mondta hogy jó eszű vagyok, csak több szorgalom kellene. Nem vagyok zseni, sajnos egy idő után szükségem van pihenésre, mert semmit nem fog fel az agyam, ami az egyetemen ment (volna), hogy reggel 8-tól délután 4-5-ig figyeljek, kivitelezhetetlen számomra. Az utolsó hónapokban az első két óra után el is mentem, mert nem láttam értelmet hogy csak nézzek ki a fejemből. A folyamatos stressz tulajdonképpen a semmiért fizikailag is hatott rám, február óta elhúzódó arcüreggyulladásom volt, egy pokol volt az életem. És most itt vagyok, de nem akarom ezt újra, de a szívemnek egy része megszakad, hogy ennyi lenne, hosszú út vezetett idáig, és most nem látom a jövőm. Szívesen mennék erasmusra, meg élvezném a diákélet adta előnyöket, de reálisan gondolkodva nem látom értelmét. :(


2018. júl. 25. 18:42
 1/5 anonim válasza:
65%
Mi tesz boldoggá?
2018. júl. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Erre keresem a választ már régóta. Sikerült olyan diákmelót találnom ahol beteg embereknek kellett segítenem, évek óta nem voltam olyan boldog mint akkor az első két hétben. Persze aztán alábbhagyott ez is, de a nap végén amikor vége volt, mindig jó érzésse töltött el, hogy minden tőlem telhetőt megtettem. Ez nem egy karrier, nem tudnám életem végéig csinálni, teljesen más ha folyamatosan dolgozik ott az ember főállásban, mondhatni éhbérért van ott mindenki sajnos.

Az tenne most boldoggá ha tudnám, mit akarok csinálni.

2018. júl. 25. 19:07
 3/5 anonim ***** válasza:

Az egyetem csak egy hely, ami az út végén ad egy önmagában értéktelen papírt. Az időt, amíg ott vagy, neked kell feltöltened tanulással és lehetőleg hasznos tevékenységekkel. Így lesz az a papír értékes.


Ez az, amit sokan nem értenek.

2018. júl. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Felvettek hát, amiben nem kételkedtem, már csak 290 a ponthatár, ez mutatja hogy mennyire kezd jelentéktelenné válni sajnos ez a szak. Örültem volna ha nem így történik, mert így még mindig nekem kell döntenem. Olyan erőt kellene vennem magamon, amihez egyedül kevésnek érzem magam, megint egy olyan élethelyzet, amiben mindkét opcióval teljesen más irányba haladhat tovább az életem...
2018. júl. 25. 21:43
 5/5 anonim ***** válasza:
Figyi. Siránkozz tovább akkor, látom más úgyse megy neked, az egyetemet meg felejtsd el.
2018. júl. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!