Mit kezdjek magammal?

Figyelt kérdés

Nem vagyok reálos beálítottságú, mégis eljöttem mérnökinfóra. Első féléves vagyok, egyáltalán nem tetszik, szívok a matekkal, a fizikával, a programozással főként.

Valószínű , sőt biztos hogy félévkor kiiratkozok.

NEm tudom mihez kezdhetnék.. A történelmet imádom, de mindenki azt írja itt is, hogy nem lehet elhelyezkedni vele.. A töri mellet nagyon szeretem a földrajzot is.

Valaki tudna ötleteket adni?


2017. okt. 14. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
8%
egyetem helyett valami szakma esetleg? Ha már nem megy a reál ne erőltesd az egyetemet szerintem.
2017. okt. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%

Az igen, ha nem megy neki egy reál szak, akkor sosel egyen diplomája? Az azért hozzászólás.


Döntsd el, hogy mit szeretnél? Tanulni egy humán szakot az egyetemen és lediplomázni. Vagy, nem tartod fontosnak a diplomát és inkább szakmát csinálnál.

2017. okt. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
10%

Hát én először elgondolkodnék hogy mit lehet ebből kihozni, és ha nagyon humán, nem erőltetném. De egy töri-földrajz tanárit még bevállalnék.

Mert hiába van valakinek diplomája ha nem tud mit kezdeni vele.

2017. okt. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Ez butaság. A diploma mindig többet ér, mint a szakma, mert több kapu nyílik meg. Ne beszéljünk már butaságokat kérem szépen. Arról nem is beszélve, hogy al egnagyobb humán büfészakkal is lehet valaki felsővezető vagy végezhet akár egy jól fizető SSc munkát. Ezeket egy sima szakmával nem éri el.
2017. okt. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
13%
Én még egy humános felsővezetővel vagy hr-essel se találkoztam, pedig ismerek párat. Mind humán erőforrás, alkalmazott közgazdaság szakokat végeztek.
2017. okt. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én meg találkoztam. Volt főnököm 2 helyen is vezető volt humán végzettséggel és vagy egy tucat HR-es embert ismerek, akiket felvettek, mert volt diplomájuk. Szóval nem kéne lebeszélni valakit a diplomáról azért, mert a legtöbben azt hiszik, hogy a humán szakok semmit nem érnek. Nem is értem, hogy sokan honnan vesznek ilyen butaságokat. Aztán valami baromságra rábeszélik az embereket és akkor lesz egy reál szakmája, amit utál.
2017. okt. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
13%
Jó neked hogy ismersz, én csak olyat akivel szóba se álltak a humános diplomájával. Nem kéne rábeszélni senkit olyanra amivel semmire se megy majd...
2017. okt. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%
Hagyjuk már a butaságot, hogy lehet valaki ennyire sötét? Ráakarod beszélni, hogy ne legyen diplomája, csak egy reál végzettsége, amit utál. Az igen. Marha jó lesz neki. Egyébként alapvetően nem tudom, hogy kinek képzeled magad, hogy majd te megmondod neki, hogy hagyja ott az egyetemet, mert nem reál szakra jár. Egy diplomával, nyelvtudással, előbb fog munkát találni, mint egy reál szakmával ,amit utál.
2017. okt. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha érdekel a történelem, akkor miért nem mész el valami történelmes szakra? Az hülyeség, hogy nem lehet vele elhelyezkedni, legfeljebb még nem vagy teljesen tisztában azzal, hogy milyen lehetőségeid vannak, ezért látod így.
2017. okt. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#7: Akik diplomával nem találnak állást, azoknál jellemzően valami más probléma van a háttérben. Például mert kényszerből vagy divatból csinálta meg a diplomáját és valójában nem is akar dolgozni olyan szakmában... Nem egy ilyet ismerek (sajnos).
2017. okt. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!