Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy megy a pontszámítás?

Hogy megy a pontszámítás?

Figyelt kérdés

Szóval... angolból emeltezni tervezek. A 11. év végim belőle nem épp a tervezett lett (4), úgyhogy érdekelne, hogy lehetséges valami más tantárgyat felvenni a jegyekhez?

Mert úgy tudom, hogy úgy van a jegyeknél a számítás: matek + töri + magyar + természettudományos tantárgy + 1 választott.

Nekem a választott a társadalomtudomány lenne, mert az 5 lett. Lehetséges beírnom ezt a jegyeknél pontszámításba az angol helyett?



2018. júl. 26. 02:44
 1/1 anonim ***** válasza:
45%

Nem sajnos. A negyedik tárgyad az egy legalább két évig tanult idegen nyelv.

matek, történelem, magyar, idegen nyelv és természettud. tárgy.

De én a helyedben annyira nem aggódnám túl, az 500 pontos rendszerben ez az angol négyes csak négy pont mínuszt jelent. Az öt tárgy eredményét összeadják ez nálad 24 ha minden más ötös lett és ezt négyszerezik így neked lesz 96. Erre jönnek az érettségi jegyei, azokat is négyszerezik így jön ki a 200 hozott pont.

A két felvételi tárgy, 100-100 ponttal játszik a százalékos eredményük adja a pontokat. Így van a 400 alappont és 100 pontod lehet még az emelt szintű érettségikért, nyelvvizsgákért, verseny eredményekért.

De lehet az érettségi-felvételi tárgyak eredményét duplázni is így elvileg ha csupa kettes vagy, de írsz két emelt érettségit 90-90%-al akkor az ezekért járó 180 pont duplázható és a plsu pont és a végén 460 pontod lesz, szóval nem kell túlizgulni ennyire azt a négy elbukott pontot.

de itt a hivatalos leírás

[link]

2018. júl. 26. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!