Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kollégium szociális pontszámítás?

Sm's girl kérdése:

Kollégium szociális pontszámítás?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy hogy áll össze az összpontszám a kollégiumi pontszámhoz, azt viszont nem tudom hogy a HATÁR rendszerben pontosan mi hány pontot ér. Egy egyetem oldalán találtam ezt meg, minden egyetemnél ugyanannyi pont jár a különböző "jellemzőkre"? Győri Széchenyi Egyetem lenne az ami igazán érdekelne, de erről sehol nem találtam információt csak a BME-ről.

2018. júl. 18. 22:53
 1/5 anonim válasza:
95%

Szia,


Feltételezem hogy, most leszel elsős. Azt nem tudom hogy a BME-n hogyan vannak a pontok, de Győrben ez úgy működik, hogy kapsz pontot a lakóhely távolságára kategórikba sorolva (pl.61-110km => 2 pont)

Aztán kapsz a családi állapotra pl. nagycsaládos, félárva, árva, hátrányos helyzetű stb., nem tudom hogy pontosan hány pontot érnek ezek de olyan 5-7 pont körül szoktak lenni.

Aztán van még pont betegségekre, családtag betegségére, arra hogy fejenként mennyi a közös háztartásban élők havi nettó jövedelme (ez is kategóriákba sorolva) és arra ha közös háztartásban élők között van tanuló, nyugdíjas, munkanélküli stb.

De a pontokról pontosan listába szedve én sem tudok mit mondani mert ezeket egyénileg bírálják el és elég sok összetevője van.

De azért a kolipontoknak a nagy részét a felvételi pont és ha van a nyelvvizsga pontok teszik ki, kivéve ha sok szocpontod van. Úgy mondanám hogy kb. 70-90% a felvételi pontból jön.

Minden más benne van ebbe a pdf-be: [link]

2018. júl. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :) Igen elsős leszek. Hát igazából valószínűleg csak a távolságra kapnék, 120 km-re lakom. Nagycsaládosok, stb. nem vagyunk, anyagi körülményeink is jók. Egy középfokú nyelvvizsgám van és 349 pontom lett.
2018. júl. 19. 15:26
 3/5 anonim válasza:
Elsősként Győrben a felvételi pontjaidat nézik, és tudtommal majdnem minden elsőst felvesznek :) Gondolom a multiba, vagy a belsőbe (mármint mindkettő belső, csak igy kulonboztetjuk meg :D) jeliztél:)
2018. júl. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen oda szeretnék mindenképpen, hát remélem mert ahogy néztem hogy tavaly a belső kolikba 370 meg 400 pont volt a felvételi pontszam őszintén szólva kicsit beparáztam.
2018. júl. 20. 08:20
 5/5 anonim ***** válasza:
kicsit alacsony az a 349 sajna igen. De ne add fel a reményt, tájékoztatót úgyis küldenek majd. Ha csak 120km-re laksz, jó jövedelemmel, nagycsaládos, akkor a szociális felejtős.
2018. júl. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!