Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha javító érettségit tettem...

Ha javító érettségit tettem matematikából, miért nem azzal számolnak?

Figyelt kérdés
Javító érettségit tettem matematikából, illetve kiegészítőt informatikából, viszont ma tudtam meg, hogy a pontszámításnál az érettségi tárgyak százalékos eredményeinek átlagánál a régi eredményeimmel számolnak, nem az újjal, hanem, ami a bizonyítványban szerepel, de hát akkor mi értelme volt a javításnak. Meg, hogy számolhatnak egy olyan számmal, ami már elméletben nem létezik, mert felülírta a jobb eredmény?

2018. júl. 10. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
Új bizonyítványt kell kiállítani amibe az új eredményét írják be a régi helyére, és a régi megszűnik, ezáltal teljesen új lesz az átlag is a bizibe. Javítónál te csak papírt kapsz erről hogy javítottál, az hogy új könyved legyen benne a jobb jeggyel ezt már neked kell külön elintézned! Beszélj az iskolával erről hogy segítsenek az ügyintézésébe, mert ehhez ezt kell.
2018. júl. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Szia!

Nagyon egyszerű a válasz. A matematika érettségid a “tanulmányi pontokba” tartozik, tehát az iskolai éveid alatt tanultakra kíváncsiak. Az új matematika érettségid az “érettségi pontok” közé számolódik (ha a matematika az egyik érettségi, amit elfogadnak érettségi tárgynak a kívánt egyetemeden). Bár gondolom nem vagy valami erős matekból, így meglepne ha ilyen irányba mennél..

Sajnos erre csak annyit tudok mondani, hogy tájékozódj legközelebb sokkal alaposabban, mielőtt belevágsz ilyesmibe. Ha annyit esetleg megmondanál, hogy hova jelentkeztél, akkor talán tudnék segíteni a további teendőkkel kapcsolatban. Az meg, hogy a mostani eredményed felülírja az előzőt, hatalmas tévedés. Egyik érettségi eredményed sem tűnik el. Ha ennyire nem megy a matek, akkor rá kellene feküdnöd a 2 érettségi tárgyadra és megpróbálni a duplázást. Persze ezt majd csak jövőre..

Sok sikert kívánok azért!! Hátha csoda történik:))

2018. júl. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%

Igen annyi lemaradt, hogy meg lehet próbálni új bizonyítványt kiállíttatni, de ezt nem mindenkinek engedélyezik+ te eléggé időszűkében is vagy.

Bocsi ezt kihagytam, de hálisten az előttem szóló hozzátette.:)

2018. júl. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Bocsi elírtam, nem javítót tettem, hanem ismétlőt.
2018. júl. 10. 12:26
 5/7 anonim ***** válasza:

A tanulmányi pontokba csak az érettségi bizonyítványban szereplő tantárgyak számítanak bele. Ez ugye max. 100 pont, tehát amúgy is nagyon keveset változtat rajta 1-2 tárgy javítása. (Ha belegondolsz, max. 20 pont egy tárgy, viszont az érettségi 25%-tól van meg, tehát legalább 5 pontod van, és 100%-ra javításnál így 15 pontot nyerhetsz tárgyanként.)


Ami miatt értelme van ismétlő érettségit tenni, az az érettségi pontok. Ott figyelembe veszik az érettségi bizonyítványban nem szereplő eredményeket is. A két felvételi tárgy százalékos eredményét adják össze, abból jön össze max. 100 pont, és így már jelentős javulást lehet elérni, ha újraérettségizel, hiszen akár 75 pontot is lehet tárgyanként szerezni.


Új bizonyítványt nem állítanak ki, ugyanis aki teljesítette a érettségi követelményeit, az bizonyítványt kap a jogszabályoknak megfelelően, ezt nem lehet utólag megmásítani.

2018. júl. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"A két felvételi tárgy százalékos eredményét adják össze, abból jön össze max. 100 pont,"


Itt értelemszerűen 2*100, azaz 200 pontra gondolok, csak elírtam.

2018. júl. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Új érettségi bizonyítványt senkinek nem lehet kiállítani, ezt a jogszabály kizárja. Érettségi bizonyítványból egy jár az életben, utána tanúsítványok.
2018. júl. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!