Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen több ösztöndíjra is...

Egyetemen több ösztöndíjra is lehet pályázni?

Figyelt kérdés
Van most például az "alaptámogatás", amit meg szeretnék pályázni, ami ha jól vettem ki a sulim oldalára posztolt szövegből akkor végül is diplomáig jár, ha az első szakomat végzem el. Utána ezen felül lehet még tanulmányi ösztöndíjat is kapni később, vagy a kettő kizárja egymást? Bocsi ha buta kérdés de nagyon nem értek ezekhez :D
2018. júl. 26. 17:14
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Szociális

Tanulmányi


Ezeken felül meg, amit sikerül elnyerni.

Köztársasági, különböző eredményekért járó, tagság, stb. Szakfüggő, hogy mik a lehetőségek.

2018. júl. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Tudtommal az alaptámogatás az a szociális ösztöndíj.. Szigorú feltételekkel..Ezt már az első félévben igényelheted. Tanulmányi-értelemszerűen-csak a második félévtől...

A kettő nem zárja ki egymást.

2018. júl. 26. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

Az alaptámogatás egyszeri összeg, komoly bírálati rendszerrel. A szoctám rendszeres, hasonló bírálati rendszerrel, de minden félévben meg kell pályázni.

A tanulmányi értelemszerűen átlagon alapul, leghamarabb a 2. félévben kaphatsz, 5x küldik ki.


Ami fontos, hogyha fizetősön vagy, akkor egyik se jár.

2018. júl. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%
Ja és a tanulmányi összege nagyon nagy szórást mutat. Asszem 6000 a minimum, de hallottam már 30000-et 3,5 körüli átlagra (mérnöki), és 4,9-re 7000-et (bölcsész).
2018. júl. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Alapjáraton szociális és tanulmányi van, de szak és karfüggő is.

Tanulmányi ösztöndíjat csak államilag támogatott képzésen lévők kapnak tudtommal... A többi meg pályázható. Nálunk lehet nyerni pl. kutatásokra támogatást, versenyekkel, publikációkkal, versekkel, novellákkal, stb. Ezt az adott tanszék hirdeti és gyakran feltétele szintén egy jobb átlag is.

2018. júl. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
21%
Csak hogy legyen egy használható válasz is: nézd meg a saját egyetemed szabályzatát. Ami oda le van írva, az van nálatok. Én is leírhatnám, mint ahogy előttem páran tették, hogy nálunk mi van, de ez számodra csak akkor lenne releváns, hogy pont ide fogsz járni te is. Egyetemenként marhára eltérő lehet a szabályzat. Az egyetemi honlapon biztosan elérhető.
2018. júl. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!