Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szegedi Orvostudományi egyetem...

Szegedi Orvostudományi egyetemről pár kérdés?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Leírnátok, hogy milyen a szegedi orvosin az első év?

Melyik épületekben vannak az előadások?

Mennyi időt töltötök előadásokon? (Melyik az amire ''muszáj bejárni'' vagy akár nem is muszáj, de megéri és melyik az amire esetleg felesleges)

Mely választható tantárgyat vettétek fel és mi volt a véleményetek róla?

Tanárok kérik, hogy a könyvek eredetiben legyenek meg vagy jó a fénymásolat?

Melyik könyvtárban lehet találni/kölcsönözni orvosi könyveket?

Előre is köszönöm a válaszokat


2018. júl. 29. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
22%
Te is jó orvos leszel, ha még el se kezdted az egyetemet de már az érdekel hogyan úszhatod meg a bejárást:-D
2018. júl. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Első évben nekünk az főleg anat intézetben, a nagy oktatási épületben (Dóm tér), a kis oktatási épületben (klinikák, Tisza-part) és a TIK-ben voltak az óráink. A szabadon vagy kötelezően választható tárgyak lehetnek másik épületekben is.


Én szeretek minden előadásra bejárni és odafigyelni, vizsgaidőszakban vagy demók előtt jól jön, ha nem akkor találkozom először az anyaggal. Első héten érdemes mindenre bejárni, akkor elmondják, hogy az adott előadáson lesz-e katalógus vagy van-e valami negatív következménye, ha nem jársz be (pár tárgynál nem közelező a bejárás, de kedvezményt kapsz a vizsgán, ha x darab katalógusra fel vagy írva). Később eldöntheted, hogy melyik előadást tartod hasznosnak, rajtad áll, hogy mire jársz be.


Első félévben ha jól emlékszem, főleg a sejtbiosz intézet által meghirdetett választható kurzusokat és magatartástudományi tárgyakat vettem fel. A magtud tárgyakból egyébként is kötelező valamennyi kredit teljesítése (most nem tudom hirtelen, hogy pontosan mennyi, de kapni fogtok erről tájékoztatást), a sejtbioszos tárgyakat én személy szerint érdekesnek tartottam, de persze ez az érdeklődési körödtől függ. A vizsgák nem voltak nehezek, volt, amiből esszét kellett beküldeni szabadon választott témából és volt, amire a sejtbiosz anyag egy részét kellett tudni (amit ugye egyébként is megtanulnál a sejtbiosz vizsgára, úgyhogy semmi extra tanulást nem igényelt). Első két hétben szabadon veheted fel/adhatod le a tárgyakat, úgyhogy érdemes több szabadon választható kurzust kipróbálni és leadni azt, ami nem érdekel vagy nem tetszik.


Ez már nem gimnázium, a tanárok pont lesz@rják, hogy miből tanulsz. Az első héten elmondják, hogy mik az ajánlott tankönyvek, ami alapján a vizsgát összeállítják (van, ahol nincs is ilyen, hanem az előadáson leadott anyagot kell tudni). Az már mindenkinek a magánügye, hogy megveszi, kikölcsönzi, letölti vagy fénymásolja a könyvet, esetleg angol/német nyelvű tankönyvből, jegyzetből tanul.


A Klebelsberg könyvtárban lehet kölcsönözni tankönyveket (a TIK-ben van).

2018. júl. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

:D Nem feltétlen akarom megúszni, csak ha ugyanazt a powerpoint-ot vetítik ki és olvassák fel, amit azután elküldenek inkább tanulnék helyette.

Második nagyon szépen köszönöm a válaszodat, sokat segített. :)

2018. júl. 29. 14:50
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocsi, ha néhol ismétlem az előző válaszolót, csak gondoltam, ha már válaszolok, akkor végigmegyek az összes kérdéseden.

(ja, amúgy most leszek másodéves, úgyhogy még elég frissek az élményeim)


"Melyik épületekben vannak az előadások?"

Nagyoki, kisoki (gyakorlatok), TIK, anat intézet, szemészeti klinika, újklinika, Jancsó kollégium (bár ebben csak 1-2 gyakorlat volt, nem előadás), magtud intézet (szintén csak gyakorlat)


"Mennyi időt töltötök előadásokon? (Melyik az amire ''muszáj bejárni'' vagy akár nem is muszáj, de megéri és melyik az amire esetleg felesleges)"

Nyilván kívülállóként (mint pl. az első válaszolónak) rosszul hangzik az, ha egy orvostanhallgató nem jár be az óráira, pedig mi is csak ugyanolyan egyetemisták vagyunk, mint mások, és a mi előadóink/tanáraink is nagyon vegyesek az előadás megtartásának minősége szempontjából, úgyhogy ne érezd magad rosszul emiatt a kérdés miatt.

Szerintem én fizikailag nem is bírtam volna, ha bejárok minden egyes előadásra, mert kb. nulla szabadidőm lett volna hétköznaponként.

Első héten (esetleg még másodikon) menj be minden órára, aztán vond le a konklúziót. Én feleslegesnek láttam, hogy bemenjek egy olyan órára, amin alig tudtam nyitva tartani a szemem, így ennek elkerülése érdekében inkább pl. telefonoztam/tanultam egész órán és egy percig sem tudtam figyelni... Ennél az is többet ér, ha inkább otthon maradsz, és kialszod magad vagy tanulsz helyette (persze, utóbbit az órán is tudsz, de azért csak jobb csendben, egyedül, és legalább annyival is többet tudsz tanulni, mint amennyit az oda-visszautazás elvenne)

Negatív következménye viszont nincs egyik előadás kihagyásának sem.

Kémia - sosincs katalógus, a többség nem jár be rá kb. soha (én is először és utoljára szeptember első hetén voltam, és nem bántam meg)

Fizika - random katalógus van. Minden ember neve az adott félévben 3x szerepel a katalóguson. 1 megjelenés=plusz egy pont a vizsgán (erre sem nagyon szoktak bejárni, én ugyanúgy viszonyultam hozzá, mint a kémia előadásokhoz)

Anatómia - talán egyszer volt katalógus első félévben, de azóta sem tudom, hogy mi értelme volt. Erre azért sokan be szoktak járni, de nem mindenki.

Sejtbiológia - bónuszpontokat lehet gyűjteni vizsgára azzal, ha ott vagy órán, és helyesen válaszolsz a lapocskákon lévő kérdésekre. Sokaknak emiatt a bónuszpontok miatt lett eggyel jobb jegyük vizsgán, szerintem érdemes rá bejárni, néha még érdekes is. Többség bejár rá.

Újraélesztés - ez csak 3 alkalommal lesz, azt hiszem volt katalógus, de azt nem tudom, mennyire figyelték, ki hány alkalmon vett részt. Nagyon ajánlom a részvételt, nagyon jól ad elő a tanár, szinte minden percét élveztem, és végig aktív volt a figyelmem az órákon.


"Mely választható tantárgyat vettétek fel és mi volt a véleményetek róla?"

Kötvál:

Bevó (bevezetés az orvostudományba) - kb. mindenki felveszi, előadásokon néha van katalógus, a gyakorlatok gyakorlatvezetőfüggők. A vizsga írásbeli, nem nehéz a tananyag + szerintem érdekes is, könnyű jó jegyet kapni.

Biostatisztika - nagyon ajánlott felvenni, mivel az első féléves fizikavizsgának van egy biostatisztika része is (amit külön fizika előadásokon és gyakorlatokon nem adnak le, csak biostaton), amin külön is el kell érni minimum 50%-ot, hogy átmehess. Ezen kívül még pluszban nincs belőle vizsga, félév végén 2 demó osztályzata alapján gyakorlati jegyet kaptok. Bevóhoz hasonlóan kb. mindenki fel szokta venni. Előadáson soha nem jártam, arról nem tudok beszámolni, a gyakorlatok szerintem érdekesek voltak (de mint minden, ez is gyakvezetőfüggő), én szerettem a biostatisztikát.

Molekuláris biológia határai - érdekes az előadások többsége, gyakorlat nincs belőle, ha nincs túl sok hiányzásod, akkor szóbeli vizsga helyett elég egy esszét írnod valamelyik témából.

A szabválokról inkább nem írok, válassz az érdeklődésednek megfelelően, és akkor valószínűleg nem lősz mellé. :) A többség szerintem annyira nem szokott nehéz lenni, hisz na, azért mégiscsak szabvál.


"Tanárok kérik, hogy a könyvek eredetiben legyenek meg vagy jó a fénymásolat?"

Totál nem érdekli őket az sem, ha nincs könyved, nincs fénymásolatod, füzeted, tollad, és az sem, ha nem tanulsz, vagy megbuksz. Ez már az nem általános- vagy középiskola. Ide felnőttek járnak, és a tanároknak nincs kapacitása minden diákkal foglalkozni külön-külön még 2 percet sem.


"Melyik könyvtárban lehet találni/kölcsönözni orvosi könyveket?"

Egy könyvtára van tudtommal az egyetemnek, a TIK-ben a Klebelsberg. Van rengeteg (fajtára és példányszámra is) orvosis könyv is, nyugi. :)



Gratu a felvételidhez, és sok sikert/kitartást a következő 6 évre!

2018. júl. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én csak sejtbioszra jártam be egy ideig, aztán már arra sem, megoldottuk hogy így is meglegyen a katalógusunk ;) szóval annak ellenére hogy nem igazán jár be az ember előadásokra, el lehet végezni az első évet. Én pl előadásokon nem tudok figyelni, ha nagyon küzdök akkor sem tudok 1 óránál többet aktívan figyelni, így semmi értelme annak hogy bejárjak, többet ér ha alszom, ha otthon maradok tanulni, vagy ha elintézem a dolgaimat, ahogyan az előttem válaszolók is írták.
2018. júl. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jókívánságokat és a kimerítő válaszokat!! :)
2018. júl. 30. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!