Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik irány lenne a megfelelő...

Melyik irány lenne a megfelelő számomra? Mérnökinformatikus vagy üzemmérnökinformatikus?

Figyelt kérdés
Jövő évben fogok érettségizni, és eredetileg úgy terveztem, hogy a BME-re vagy a Pázmányra megyek mérnökinformatikus szakra. Időközben nézegettem a pontszámítást, és a matematikai tudásomat is átgondoltam. Eddig úgy terveztem, hogy matekból közepezek, és informatikából meg angolból emeltezek és duplázok. De átnézve a dolgokat, ez nem megvalósítható. Viszont matekból nem igazán szeretnék emeltezni, mivel nem érzem olyan erősnek a tudásom (3-as voltam legutóbb fakton)---------> itt jön be az is, hogy bírnám-e a mérnökinformatikát? Nem inkább az üzemmérnökinfó kéne?

2018. aug. 2. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát a VIK-es mérnökinfó fölöslegesen nehéz lenne gyengébb matek tudással. Az üzemmérnökin is lesz matek bőven, nem igazán tudni még milyen nehéz lesz, viszont azért hozták létre a szakot hogy több informatikus legyen, ami vonzóan hangzik :D
2018. aug. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
34%

BME VIK mérnökinfót nem ajánlom. Az üzemmérnök helyett, inkább OE NIK vagy PE MIK mérnökinfó.

Ha nehéznek találod, az előbbit, akkor üzemmérnök , ami eddig a BME VIK-en és PE MIK-en van.

Koleszt nehezen fogsz kapni a BME VIK-n, a PE-n könnyebb koleszhoz jutni.

2018. aug. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha félsz az emelttől akkor ne menj mérnökinfóra. Bőven elég a másik!

És ne menj a NIK-re, csak mert az 57%-os azt írja. Csak azért se! :P

2018. aug. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyértelműen neked találták ki az üzemmérnökit!
2018. aug. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!