Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemre is olyan sok cucc...

Egyetemre is olyan sok cucc kell, mint középsuliban?

Figyelt kérdés

Ott is lesznek tankönyveim, amit cipelni kell magammal?

És pl. érdemes-e oda is vinni kaját, mint a gimibe, vagy itt már nem akkora divat kaját vinni?

Tudom, hogy ezek idióta kérdések, meg majd úgyis kiderül, de azért szeretném tudni, mert új táskát szeretnék és nem tudom mekkora kéne. :D



2018. aug. 7. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Van ahol vannak tankönyvek, például orvosin, de általában nem ez a jellemző.

Én csak pár füzetet, számológépet, meg íróeszközt vittem (mérnöki szak)

Érdemes-e vinni ételt? No comment... na jó de. Ha azt mondjuk nem "divat" vinni, nem viszel? Ha kevés órád van/kibírod evés nélkül azt az időt amit bent töltesz, akkor ne vigyél, ha meg éhes leszel akkor vigyél, ennyire egyszerű.

2018. aug. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jegyzet/tankönyv eléggé szakfüggő. Én egy kezemen meg tudom számolni, hányszor kellett könyvvel szaladgálnom BSc+MSc alatt (egy informatika szak). De valahol meg jelentősen többet.


Ha nem divat, akkor inkább éhezel? :) Ember és pénztárca függő.

2018. aug. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Én orvosis vagyok, hiába vannak tankönyveink, ritka, ha valaki cipeli őket magával egész nap, tekintve, hogy egy átlag tankönyv olyan 6-800 oldal. Rajtad múlik, hogy mit hordasz magaddal, egyetemen már semmi nem kötelező, nem fogják megmondani, hogy x tantárgyból 1 db A4-es vonalas füzetbe kell jegyzetelni, nem kötelező megvenni a tankönyveket (ha vannak), ha nincs kedved cipekedni, akkor beülhetsz előadásra akár üres kézzel is, nem kötelező jegyzetelni. Szerintem szaktól függetlenül érdemes venni egy gyűrűskönyvet és lefűzhető vonalas lapokat (vagy négyzetrácsost, vagy simát, te tudod, hogy mire szeretsz írni) és minden órán azokra jegyzetelni, otthon pedig időnként tárgyanként szétválogatva lefűzni őket, vagy egy vastagabb, tárgyanként "elválasztható" füzetet venni és abba jegyzetelni. Ha valami speciális füzet vagy felszerelés kell egy adott tárgyból, akkor úgyis elmondják az első héten.

Kaját akkor érdemes vinni, ha közvetlenül egymás után, egy épületen belül vannak az óráid. Én nem szoktam, mert szinte minden órám más épületben van, általában van köztük egy kis szünetem, így be tudok ugrani egy pékségbe nap közben vagy be tudok ülni valahová ebédelni délben/délután. Ha ez segít, nekem egy közepes méretű sport hátizsákom van, legtöbbször alig van benne valami, de nem akarok kisebbet, mert szeretem, hogy ha mondjuk leveszem a pulóverem vagy veszek egy üveg innivalót, esetleg órák után megyek edzésre vagy bárhová, akkor beleférnek az extra dolgok is és nem kell semmit a kezemben cipelnem.

2018. aug. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
32%

Ja, gimiben minden tantárgyra volt külön tankönyv, feladatkönyv, füzet, atlasz, stb. :D Egyetemen nem igazán. Volt olyan félév, amikor 3 könyv meg 2 jegyzet kellett összesen, az is könyvtárból, és csak otthonra tanulni, nem kellett cipelni.

A kaja meg nem divat kérdése, jézusom. xD Ennyire ne parázz. :D

Ha van egy nap 2 órád és utána rögtön hazamész, akkor felesleges. De ha van délelőtt 2 órád meg délután 2 és közötte másfél óra szünet, amiben mondjuk hazamenni már nem tudsz vagy nem akarsz, akkor miért ne vinnél kaját? :D Az egyetemisták is szoktak szendvicset meg joghurtot meg ilyesmiket enni, nem járnak át minden szünetbe étterembe, meg nem is éheznek benn egész nap. :D

2018. aug. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Lesznek tankönyvek, jegyzetek, de azt rendszerint akkor cipeled, amikor elhozod a könyvtárból, vagy a könyvesboltból, esetleg konzultációra menetkor.


Kaját meg vigyél, ha nem akarsz éhenpusztulni, amikor reggel 8-tól este 18 ig órád lesz.

Vagy ha van bűfé, akkor veszel ott valamit.

Vagy kimész a szaktársakkal ebédezni, ha épp van egy üres óra-

Rád van bízva, hogy oldod meg. Van pl. aki főz magának valami hideget aztán azt viszi be, megeszi szünetben, stb.

2018. aug. 7. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!