Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy iskola, ami megváltoztatha...

Egy iskola, ami megváltoztathatja az életemet. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Kereskedelmi szakirányt választottam továbbtanulásként (szakközép), és félek, hogy mi fog történni. Azt olvastam, hogy minden évben van szintvizsga, és nem tudom, hogy számomra mennyire lesz nehéz.

Ezekre a szakterületekre mehetek, ha végeztem: ruházati, vegyi kereskedés, és műszaki iparcikk eladó. Ja és fiú vagyok, általánosban 4-es tanuló voltam (tudom, most azt gondoljátok, hogy miért nem jelentkeztem gimibe, de én nem akartam gimibe járni).

És még valami: 2. szak ez, amit akartam, az előzőre azonnal kiestem, mert kevesen jelentkeztek. De nem is bánom.. Csak nem tudom mit várjak el ettől a szaktól.



2018. aug. 9. 08:13
 1/4 anonim ***** válasza:

A kereskedelem nem egy nehéz szak, ha szeretnéd tényleg csinálni, meg érdekel, akkor logikus lesz számodra. Hogy megváltoztatja -e az életed? Biztosan! Más társaságba kerülsz, stb.

Meg fogod bánni a gimnáziumot, mert sajnos mindenhova kell, de ez a te döntésed természetesen☺️

Nem tudom hogy boltba akarsz -e majd árusító lenni? En a helyedben inkább üzletkötő lennék kereskedelmi boltokban, esetleg nagyobb cégeknél, jobban fizet és érdekesebb is.

Ui; én is végeztem kereskedelmet és Üzletvezetèst is, nem sokat dolgoztam benne, én egy irodán vagyok vezető pozícióban, meg van érettségim is.

2018. aug. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát gondolkodtam rajta, hogy leérettségizek szakma után és főiskola.. De ez az álom nár régóta lebeg a fejem előtt. Mindig is tanár, vagy pedagógus akartam lenni. Mindig ilyen 4,2-4,5 között volt az átlagom, de a szüleim lebeszéltek a gimiről, de én se akartam menni, mert a városban csak egy gimi van. Ja és írtam felvételit, a matek 32 pont lett, a magyar csak 28. Más gimik már nagyon messze lennének, olyan 20-25 km. Talán jobb lesz így kereskedelemben. :)
2018. aug. 9. 08:28
 3/4 anonim ***** válasza:
Remélem az érettségi nem is kérdés, és utána meg egyetem! Ne parázz, menni fog.
2018. aug. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor szakma után csináld meg az érettségit, én is így csináltam, 2 éves esti képzésen. Micsoda véletlenek vannak 😀 én is tanár akarok lenni, és szeptemberben kezdem az ELTE-én 😀 ez komoly hasonlóság azért.

Ne add fel, csináld meg mindkettőt, és utána egyetem, hajrá!

2018. aug. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!