Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi lenne az a legidősebb kor,...

Mi lenne az a legidősebb kor, amikor még elkezdenéd az orvosit?

Figyelt kérdés
Nálad hol lenne a határ, ha tényleg nagyon érdekelne?

2018. aug. 14. 19:45
 1/10 anonim válasza:
100%
39 és fél.
2018. aug. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehetőségektől függ. Igazából nyugdíjig elég sok éved van, szóval ha 40 évesen kezded, akkor is még elég sok időt kell dolgoznod hátralévő életedben, szóval nem mindegy, hogy mit csinálsz.

És hiába nem leszel rögtön szakorvos, 6 év után már dolgozol. Csak hát kérdés, hogy mennyire kellemetlen, ha a 15 évvel fiatalabb kollégáid is már szakorvosok, és ők mondják meg, mit csinálj:D

2018. aug. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ ha sebész,szemész vagy olyan ahol sok idő amíg szakorvos legyek akkor 40, amúgy 43-4
2018. aug. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Háát, én max 30. Az is furcsa lehet, hogy az egyetemen fiatalabb vizsgáztat. Én azt tapasztaltam, hogy orvosin első két évben nem igazán kezelik az embert felnőttként, persze a magázás meg az ilyen formaiságok megvannak, viszont érik az embert elég sok lenézések, megalázások, beszólások. Szóval én nem igazán tudom elképzelni egy ilyen szituációban egy idősebb embert, mármint így az orvosin. Meg a vizsgáztatok is megszokták a fiatalabb hallgatókat szerintem.
2018. aug. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Azért az érdekes gondolat, hogy azért kezdenéd csak 30 alatt, mert akkor jobban el lehet viselni, hogy megaláznak. A normális hangnem elvárása nem életkor függvénye, 20 évesen is kikértem volna magamnak és 30 felett is ki fogom. Neked is ezt javaslom, mert egy dolog vizsgáztatni és egy másik dolog lenézni vagy megalázni a másik embert!

2018. aug. 16. 21:30
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el utolso, nem fogod kikerni magadnak. Mikor ott allsz es azon az emberen mulik hogy atmesz-e vagy sem.... orulni fogsz ha gorbul az a jegy. Es majd utana feldolgozod hogy "magabol sose lesz jo orvos" mert mondjuk nem tudtal el enzimet a klebs ciklusbol, de nem fogod ott az arcaba mondani hogy "kvara nem ezen az egy hulye enzimen mulik milyen orvos leszek":D mert akkor aztan soha semmilyen orvos nem leszel kb ugy kivag:D


Amugy en lattam mar 50+os hallgatot is, pl potzhn, es teljesen normalisan beszeltek vele es azerr maskepp kezeltek mint emgem pl.

Neki gondolom egy regi nagy vagya volt ez az orvosi dolog.

De ha realisan nezzuk, szerintem en nokent 25 felett mar nem fognek bele.

Ferfikent belefer tobb is talan. Plusz vedd hozza, hogy 6 evig vmibol el kell tartani magad, es mondjuk dolgozni ugy utolso 1-2 evben tudsz talan, de 60-70 ezernel abbol se jon ossze tobb ha nem akarod hogy a tul sok melo a tanulas rovasara menjen.

2018. aug. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Bármikor, ha ez érdekel és úgy érzed hasznos számodra.


Nem feltétlenül csak azért járunk egyetemre, hogy aztán a képesítésünknek megfelelően dolgozzunk.

2018. aug. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Miért fér bele egy férfinak tovább?
2018. aug. 18. 17:54
 9/10 anonim ***** válasza:

Mert nem a ferfi szul.


Ha 31-2 evesen megvan az alapdiploma, akkor utana lehet szulni, vagy rezidenskepzes alatt akar. De ha akkor fog bele egy no? Es vegez mondjuk 38-9 evesen? Ez az egyetem onmagaban is sok, nem.meg egy gyerekkel. Vagy kozben lesz terhes... na az aztan meg inkabb... nem azt mondom, van ismerosom az egyetemen aki szult, de naluk ott vannak a nagyszulok, akik nevelik a gyereket a szulok helyett es penzben is tamogatjak.


Persze ha vki nem akar gyereket... de azert szerintem keves olyan no van.

2018. aug. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha dolgozni is akarnék a szakmában, akkor 30 max. 35 éves korig lenne, amikor még elkezdeném. Mert így is 40 lesz, mikor úgy igazán önállóan elkezdhet dolgozni, de akkor is még rutintalan lesz.
2019. júl. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!