Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mik a tapasztalataitok a...

Mik a tapasztalataitok a gimnáziumról? Milyennek éltétek meg?

Figyelt kérdés

2018. aug. 17. 13:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A sulit utálom a kolesz viszont nagyon jó. Életem értelme 😂
2018. aug. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem vagy korlátozva a koleszban? Mámint kimenők, meg ilyesmi szempontjából?

Nem hiányzik a családod?

2018. aug. 17. 23:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Én utálom a sok nyomorék csicska miatt meg ez a sok tini dráma is rohadt idegesítő
2018. aug. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Most kezdem egyetemen a második évemet, szóval így visszatekintve írom követező soraimat.

Először is, én egy hat évfolyamos gimnáziumba jártam. Mikor kezdtük a kilencediket, akkor jött be ez az oktatási rendszer módosítás. Ránk, ez annyira nem, csak ilyen félig meddig vonatkozott, de a tanárokat és az évfolyam társakat hallgatva, eléggé ramaty lett kb. minden. Egyszerűen szólva elbaszták az oktatást. Erről csak ennyit.

Maga a tanulás vagyis inkább a leadott anyagok megtanulása, így egyetemről visszatekintve kimerült annyiban, hogy figyelek az órákon. Az otthoni tanulás a minimum szintet is alig érte el. Nem akarok felvágni, félreértés ne essék, de a gimnáziumi tananyag, akárki mond bármit, vagy bárki mond akármit, bőségesen a könnyen tanulható tananyag közé sorolható. A hosszú napokkal már inkább voltak bajaim. Minden nap 5 órakor keltem, mert bejárós voltam. Az első óra 7:15-kor kezdődött, ez már kilencediktől általánossá vált, mondhatni, ténylegesen minden nap így volt, és az órák vagy 13:30-kor vagy 14:30-kor végződtek. Az utolsó két évemben viszont már, hetente két alkalommal is délután 16:00-ig voltam az iskolában, a fakultáció miatt. Na igen, ez azért kimerítő, fárasztó és frusztráló volt. Most az egyetem ehhez képest - csak az órák számát figyelembe véve - egy sokkal könnyedebb és szabadabb hely.

Az érettségi nem nagy kunszt, hiába mondja bármennyiszer is az összes tanár, hogy az így meg úgy meg főleg még amúgy :D.

Maga a közösség meg hát... A saját osztályommal nem volt bajom, a srácokkal elvoltunk, a lányok drámáit meg túl kell élni. Viszont ez természetesen iskolája válogatja.

Elég hosszúra sikeredett, lehet nem is a kérdésedre válaszoltam annyira, szóval most megpróbálok arra is reflektálni.

Milyennek éltem meg? Hát, legtöbbször unalmas és szürke volt. Mikor gimnazistaként számolgattam, hogy mikor lesz már végre vége, mindig felcsillant a szemem, mikor egy újabb évzárón lettünk túl. Most hogy már vége, vissza sírom, mert tudom, hogy még egy ilyen laza 4 évem sose lesz és mit ne mondjak, már fiatalabb se leszek, viszont, örülök hogy vége, mert így belecsöppenhettem egy teljesen más rendszerbe, ami minden szempontból jobb.

2018. aug. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!