Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Magyar érettségi 3 hónap alatt?

Magyar érettségi 3 hónap alatt?

Figyelt kérdés
Szeretnék magyarból újra érettségizni 90% fölött van a cél. Szerintetek lehetséges?
2018. aug. 21. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
6%
Nem
2018. aug. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Simán, ha elkötelezett vagy. Középen gondolom.
2018. aug. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%
Esélytelennek tartom
2018. aug. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Nem értem miért az esélytelen. Magyar az az érettségi amire kb semmit nem lehet készülni, és nem is kell. Szövegértés csak nem okoz nagy gondot, készülni úgyse tudsz rá, érvelésnék 5 perc alatt megtanulod a sémáját, novellaelemzésnél meg megnézed hogyan kell felépíteni és kész, ott is bármilyen novellát kaphatsz, arra se tudsz konkrétan készülni.
2018. aug. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 1 délutánt készültem a magyarra. Csak 86%-lett, szóval 2 délutánt javasolnék rá.
2018. aug. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, hogy miért lenne esélytelen... Nekem is 90% felett lett a közép magyarom úgy, hogy sem otthon egyedül, sem pedig az órákon nem készültünk célirányosan az érettségire. Jó, előtte négy évig tanultam és jó jegyeim voltak (de csak feleltünk és írtunk az aktuális anyagból, elvétve voltak szövegalkotásos beadandók), de a magyar az pont nem az a tantárgy, amiből az előző évek anyagát kérik vissza, hanem inkább a készségeidet méri. Gyakorlatias, igazából szövegértés és szövegalkotás. A szövegértést lehet gyakorolni az előző évek feladatai alapján, de igazából eléggé függ attól is, hogy éppen mit fogsz ki. A szövegalkotásnál pedig meg kell tanulni, hogy mik a szempontok az elemzéseknél pl. novella, hogyan kell felépíteni az irományodat, mik a követelmények egy hivatalos levélnél stb., majd ezt követően már ez is a gyakorláson múlik. A szóbelire pedig csak meg kell tanulni a tételeket (tudom, hogy itt mindig azt írják, hogy a tételeket nem adhatják ki és csak témakörök lehetnek és bármit kérdezhetnek, de én még soha életemben nem hallottam ilyenről egy iskolában sem). Szerintem ezt 3 hónap alatt meg lehet oldani.
2018. aug. 21. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia, fél órát tanultam érettségi előtt, és 100% lett. Mondjuk OKTV-döntős voltam. Szövegértésre nem igazán lehet felkészülni, mert mindig más a téma. Ott csak a feladattípusokat tudod megnézni előző feladatsorok alapján. A novellaelemzés, összehasonlító elemzés pontjait nézd meg előtte, és ne felejts el a dolgozatodban helyesen írni. Sok sikert!
2018. aug. 22. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!