Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTE-n tényleg x*r a...

Az ELTE-n tényleg x*r a tárgyfelvétel?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy mázlipontok vannak, nem biztos, hogy bekerülsz oda, ahova szeretnél, hiába vetted fel előbb, mint az aki utánad vette és ő bekerül, ráadásul a tanárok a neptun-ba sem töltik fel az órarendet..


Igaz ez? Ha igen, hogy/miért engedheti meg ezt az egyetem?



2018. aug. 28. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Melyik suliban nincs káosz tárgyfelvételkor? :D


A Neptun lefagy, túlterhelődik, leáll, létszámkorlátok betelnek, nincs elég hely, tárgykód nem stimmel, órák ütköznek és a Neptunos órarend a legritkább esetben egyezik a honlapon találhatóval stb. De írtak már ki nekem kurzust wc -be is :D


Ez nem ELTE specifikus jelenség. Magyar felsőoktatás jellemzője. 3 különböző intézménybe jártam, mindenhol volt valami.

2018. aug. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Melyik karról beszélünk?


A Neptun eléggé vacak, ráférne egy alapos UI ráncfelvarrás – ha már egyszer monopolhelyzetben vannak.

2018. aug. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem még nem volt olyan problémám, hogy ne fértem volna be egy órára. Szerintem sokkal jobb ez a rendszer, mint amikor az internetkapcsolat sebességén múlik, hogy feltudod-e venni az órát. A tantervben szereplő kurzusokhoz szerintem biztos kapsz elég pontot mindig, a szabadválaszthatók a kérdésesek inkább csak. Plusz pontot is lehet kapni, ha kitöltöd félév végén a tanárokról és kurzusokról az értékeléseket.
2018. aug. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
4%
Jártam az ELTE-re és a BME-re is. Az ELTE-s tárgyfelvételkor sírni tudtam volna, egy minősíthetetlen órarendet dobott ki a végére, de gondolom ez karfüggő is lehet. Ellenben a BME-n ha ismered a trükköket, be lehet jutni pár perc alatt, és megvan a tömbösített órarend a legjobb szabválokkal.
2018. aug. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!