Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetem befejezése időben,...

Egyetem befejezése időben, vagy plusz gyakornoki munka vállalása?

Figyelt kérdés

Idén végeznék terv szerint egyetemmel, szakdogát kellene írnom és 5 tárgyat teljesíteni + dolgozok gyakornokként egy ipari vállalatnál. (Termelésben)

Olyan döntés előtt állok, hogy fejezzem be az egyetemet kevesebb (fél-1 év) szakmai tapasztalattal, vagy csúsztassak egy félévet és dolgozzak még gyakornokként hogy több tapasztalatom legyen?

Őszintén szólva ez a munka nem túl izgalmas kb alap számítógépes dolgokat csinálok minden nap, de nem tudom el tudnék-e helyezkedni egyetem után ha kevesebb tapasztalatom van?

Szerintetek?

Végezzek és keressek rendes munkahelyet, vagy csúsztassak egy félévet hogy több tapasztalatom legyen? Logisztikában akarok elhelyezkedni majd BSC diplomával.



2018. aug. 28. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:

A kettő nem zárja ki egymást. Az utolsó félévben rengeteg időd felszabadul, tehát egy heti 20 órás gyakornoki állást simán be tudsz vállalni.

Legalább ki lesz töltve az időd.

2018. aug. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Most szeptemberben kezdem meg az utolsó félévemet, közben fogok dolgozni a mostani helyemen kb heti 20 órát. Ezzel együtt lesz fél év felmutatható tapasztalatom.

A kérdés az, hogy megérné-e szándékosan kezdenem még 1 félévet, hogy legyek tovább gyakornok, esetleg egy másik helyen is, vagy sokat nem számít már az a pár hónap inkább fejezzem be és keressek rendes állást?

2018. aug. 28. 22:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem attól függ, hogy szeretnél-e később mesterre menni. Ha van rá esély, akkor én inkább nem “pazarolnám” az állami féléveket. Ha passziválással gondoltad, akkor viszont szerintem nyugodtan csúsztass. Úgy kényelmesebben meg tudnád úgy írni a szakdolgozatot is.
2018. aug. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért kéne csúsznod még. Nem indokolja semmi. Ha akarsz még tapasztalatot, akkor mond meg a cégnek, ha végzel bsc-vel, maradsz még náluk. Dolgozol 1-2 évet, utána eldöntöd mit akarsz. Utána is lehet menni msc-re, meg persze jöhet közben más ajánlat is.


De az állami féléveket tényleg nem érdemes elpocsékolni. Főleg, hogy a gyakornoki bérek csekélyek a munkaviszonyi bérekhez képest.


#1 voltam amugy.

2018. aug. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!