Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan alkult az anyagi...

Hogyan alkult az anyagi életed tanulmányaid befejezése után?

Figyelt kérdés

Jogosítvány autó, lakás, pár?


Volt olyan döntésed ami majdnem tönkretett?



2017. okt. 4. 11:44
 1/9 Ketseg2017 ***** válasza:
56%

Ha adhatok egy tanácsot, mindig racionálisan dönts!


22 éves vagyok, lány (nő..), idáig ezekt történtek:

- 19 évesen jogositvány+érettségi

- 20 évesen külföldön 4 hónap amiből 3 munka volt, egy pedig kikapcsolódás

- szintén ebben a korban sikerült irodán elhelyezkedjek egy akkor nyilt új kicsicégnél (szakmámban ráadásul)

- 21 évesen párkapcsolat, komolynak indult

- 22 évesen, idén nyáron lediplomáztam közgazdászként, melyet 19 évesen kezdtem el (3 éves alapképzés) - mesteri képzést nem is tervezek.


JELENLEG:

- 8 órában dolgozok

- párommal összeköltözve élünk (jelenleg náluk mert úgy hozta a sors, és van 3 évünk gyűjteni lakásra-jelenleg egy egyszobás van tervben, de voltunk 3 hónapot albérletben is-nagyon jól boldogultunk)

- neki van a tulajdonában egy 16 éves autó, nagyon jól működik még (jövőben erre is van egy tervünk hogy lecseréljük, de csakis abban az esetben ha cserben hagy)

- van egy kutyám,egy Beagle (Alice-nek hivják) amit idén vettem magamnak (lediplomázásom alkalmából kaptam egy jelentősebb jelképes összeget, azt ráforditottam a kutyára)


Tömören: jelenleg jól vagyunk, elvagyunk, tervezzük a jövőt okosan és gazdaságosan. Mindketten irodán dolgozunk, neki sokkal jobb fizetése van (nekem a fizetésem egyenesen arányos azzal amit ténylegesen csinálok is), mindenre van pénzünk, úgy hogy félreteszünk is egy nagy összeget minden hónapban.


AMIT megbántam:

- 17 évesen egy olyan kapcsolatban hittem (egész majdnem 19 koromig) melynek semmi jövője nem volt és nem azért mert én nem akartam, hanem mert a másik fél karriert akart (lehet szeretett amúgy, de a jövőjébe én nem láttam magam, hiába cáfolt vagy valami). Továbbá miatta is nem csináltam meg még 18 évesen a jogsit.

Tehát többet ilyet hogy szerelmi alapon, soha nem hozok döntést. Ha házas leszek vagy családom lesz, nem mondom az megint más.


Kb ennyi :)


Ps: nincs kizárva nálunk mellesleg a külföldi opció sem...

2017. okt. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
Nagyon szarul, építőmérnöki diplomámmal csak az önkormányzathoz tudtam elmenni dolgozni akkor kemény nettó 80 000ért, első fizetés után felmondtam, jelenleg légkondi szerelő vagyok, túlóra nélkül megkeresem a nettó 300-at.
2017. okt. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Jogsim van, autóra most gyűjtök, hogy otthonról tudjak bejárni a munkahelyre.


Aztán gyűjtök a gtx 1080ti-re lolll

2017. okt. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

- otthon kerestem 90000-et. Aztán elbocsátottak, ki sem fizettek, meg kiderült, hgoy a tb-t sem utalták utánam, amit "elfelejtettek" közölni.

Úgyhogy szuper volt, hogy nem elég, hogy munkám sincs, de egy rahedli tartozásom igen.


Ráadásul egy évig nem találtam melót, elég szar volt, a megtakarításomból éltem, kb. minmalizálva minden költséget. Mert a családom leszart.


Aztán összejöttem a párommal, és kiköltöztem hozzá külföldre.

Most is alkalmi melóim vannak, de a kajánkra, háztartási dolgokra bőven elég, meg még jut is félretenni belőle.

Lakás: közös albérlet, jogsi nem kell, autó szintúgy felesleges.

Tömegközlekedünk.

2017. okt. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1, Hézagosan, de megvagyok.

2, Jogsi-autó (tudatosan) nincs, pár: nincs, lakás: albi.

3, Sokszor döntök rosszul, így volt veszélyes helyzet. Szeretném, ha ez a jövőben nem veszélyeztetne már (azaz a rossz döntések).

2017. okt. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ketseg2017 ***** válasza:
90%

Kedves Bárki!

Üzenem, hogy első válaszolóként, és tartalmas válaszadóként, hogy nem értem miért lettem tényleg 0%-ra lepontozva, holott a kérdésre válaszoltam :) (semmiben nem tértem ki a válasz alól, nem csináltam off-ot).

Vagy ha nem is nézzük azt a fránya lepontozást, maga a szándék, hogy egy vélemény, egy kérdésre válaszolt dologért jön ide valaki (vagy akár a kérdező-ki tudja) és lepontozza a választ, mintha ő döntene róla.


Sajnálom, ha neki nem tetszett a válaszom, az eddigi életem töredéke, akkor húzzon innen csapatostol el azokkal akik jönnek és pökhendiskednek és VÉLEMÉNYEKET pontoznak (nem okoskodásokat!).


Vagy marad az hogy az én fajtáim húznak el akik normális választ adnak és majd maradtok itt okoskodni.


A döntés mindenkinek adott :)


Szép napot!



PS: nyugodtan pontozzon le mindenki, attól még igy fogom gondolni, de van egy olyan érzésem hogy nem vagyok egyedül :)

2017. okt. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Szia! Ne haragudj a zavarásért. Közgazdaságot, pénzügyet és számvitelt tanulok most jelenleg még OKJ-n, de erősen gondolkozom ezen a pályán. Ha megkérnélek, nem írnád le nekem a tapasztalataidat a tanulmányaiddal kapcsolatban? Milyen volt, matek sok kell-e hozzá és bármi jól jönne ezzel kapcsolatban. Illetve nem szeretnék turkálni a magánéletedben, de mennyi az az összeg, amit keresel? Nagyon szépen köszönöm előre is!
2017. okt. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

1-es khmm Automata zöld kéz jár válaszonként, de úgy látszik túl sikeres vagy hazugláda inkább útobbi a megnyilvánulásod után és így a többség dislike-olt. Meg mi az, húzzak inenne mikor az én kérdésem?



Fizikai munkások vannak itt?

2017. okt. 7. 20:04
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

33 éves vagyok. Egyetemi tanulmányaimat 23 évesen fejeztem be. Kezdő fizetésem nettó 100 ezer Ft volt 2007-ben. Azóta is minden nap dolgozom, kivéve a szabikat és a hétvégéket. 4 munkahelyem volt, a mostani 5 éve tart és elég véglegesnek tűnik (már amennyire van végleges munkahely). Jelenleg nettó 700 ezer körül keresek havonta.


Van egy saját, nem túl nagy, de szépen felújított panel lakásom, egy négy éves Opel Astrám, egy feleségem és egy kisfiam.


Volt egy betegségem, ami majdnem tönkretett, de döntésem nem. Szerencsére a betegségemből kigyógyultam. Elégedett vagyok az életemmel.

2017. okt. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!