Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Geológus szeretnék lenni,...

Geológus szeretnék lenni, milyenek az elhelyezkedési lehetőségek az egyetem befejezése után?

Figyelt kérdés
Egyre inkább érdekel a földrajz meg földtudomány és az ELTE-TTK-ra szeretnék jövőre jelentkezni. Aztán jött a kérdés hogy geográfus vagy geológus, aztán sok helyen olvastam hogy a geográfia az inkább ilyen "hobbi-szakma" tehát nem mélyül bele konkrétan 1 dologba és nagyon nehéz vele elhelyezkedni, geológiával meg elvileg könnyebb, de mégis, mennyire? Nem feltétlenül szeretnék Magyarországon maradni, már több mint 10 éve tanulok angolt tehát szerintem az angol nyelvtudásom elég jó, meg tervezem is hogy jó lenne kimenni külföldre, de ha van itt valaki, aki geológus, lenne szíves elmondani hogy körülbelül milyenek az elhelyezkedési esélyek? Köszönöm előre is!

2013. jún. 15. 22:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem nehéz elhelyezkedni, egy nagyon fontos feltétel van: jól kell tanulni!

A nagy részük külföldre megy olajat kutatni, sokan mennek Kanadába is. Aki itthon helyezkedik el az főleg a MOL-hoz megy.

Ha jól tanulsz, akkor el tudsz vele helyezkedni.

(Nem vagyok geológus de édesanyám ELTE-TTK-n tanulmányi osztályvezető, tőle kérdeztem meg.:))

2013. jún. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
első jól válaszolt, TörökGabi már csak tudja :) az ötös tanulók nem fognak éhezni, és 90%uk szakmában is tud elhelyezkedni
2013. jún. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!