Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen kötelező a tárgyfelv...

Egyetemen kötelező a tárgyfelvétel? Minden egyetemen ugyanannyi az éves minimum kredit amit teljesíteni kell?

Figyelt kérdés
A mintatervben csak azt látom a tantárgyak mellett hogy ‘kötelező’,de többen is mondták már hogy nem kötelező semmit felvenni vagy a mintatervet követni, annyi hogy akkor csúszik következő vagy azutáni félévre (ha nincs ütközés, vagy nem egymásra épülő).Hogy működik ez pontosan?
2018. aug. 28. 21:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A mintatanterv ajánlás valóban, nem lesz közvetlenül semmilyen problémád abból, ha nem veszel fel egy kötelező tárgyat abban a félévben, amelyikre írják. Viszont el kell végezned ahhoz, hogy megszerezd a diplomát. Sok tárgynál az előfeltételek miatt fontos, hogy ne csússz el velük, mert ha egymásra épülnek, akár félévekkel is megnövekedhet a tanulmányokkal töltött idő. Ugyanakkor az ajánlás sem viccből van, ha ezt követed, akkor nagyjából ugyanakkora terhelésre számíthatsz minden félévben. Ha úgy döntesz, nem veszel fel egy első féléves tárgyat most, amire aztán semmi sem épül, csak majd később, akkor érdemes valami mást felvenni viszont helyette. Ha kb. 30 kreditnyi tárgyat veszel fel egy félévben, akkor nem fordul elő az, hogy az egyik félévben alig vannak tárgyaid és unatkozol, egy másikban viszont túl vagy terhelve és rengeteg az óraütközésed. Remélem, érthető.


Törvényileg van meghatározva, hogy egy év alatt 36 kreditet kell legalább teljesítened ahhoz, hogy állami ösztöndíjas képzésen maradj. Ezen kívül van tanulmányi átlagra vonatkozó kritérium is, de úgy tudom, az már változik intézményenként.

2018. aug. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon értem mire gondolsz.. Kötelező a tárgyfelvétel. Azokhoz a tárgyakhoz, amihez kötelező van írva, azokat el kell végezni, hogy tudj diplomázni, illetve bizonyos kreditértékű szabválokat és kötelezően választott tárgyakat.
2018. aug. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen,azt értem hogy diplomaszerzéshez kötelező, de én az adott félévre gondoltam, szóval ha jól értem pl.egy nem egymásra épülő tárgyat következő, vagy azutáni félévben is felvehetek.

Önköltségen vagyok,arra nem találtam meg milyen követelmény vonatkozik.

2018. aug. 28. 22:22
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ahogy írod a kommentedben, de azért én nem térnék el a mintatantervtől, ha nem muszáj. Meg arra ne számíts, hogy következő félévben fel tudod venni. Valószínű, hogy egy adott tárgyat mindig csak pl. őszi félévben hirdetnek meg.
2018. aug. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a hasznos válaszokat.És önköltségen van minimum éves kredit amit teljesíteni kell?
2018. aug. 29. 11:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Nincs, önköltségesen csak magadat szívatod meg, ha csúszol. Államin ugye ez azért van, hogy ne fizesse az állam azok "tanulmányait", akik csak melegedni járnak be.


A mintatantervtől azért sem érdemes eltérni amúgy, mert mindig az adott ajánlott féléves tárgyakat viszonyítják csak egymáshoz, így ha te az első féléves tárgyat a hamradikban veszed fel, nincs garancia arra, hogy nem fog ütközni a harmadik féléves óráiddal.

2018. aug. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!