Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Diakigazolvany igenyles?

Diakigazolvany igenyles?

Figyelt kérdés
iden kezdem az egyetem es az lenne a kerdesem hogy a regi diakigazolvanyommal tudok e venni pesten berletet, (eddig videken jartam suliba) illetve hogy diakigazolvanyt helyettesítő papirt mikor adnak? bce k karra fogok jarni, koszi a valaszokat

2018. aug. 28. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
A gimis diákod már rég lejárt. Ideiglenest nem hiszem, hogy adnak. Rendeset meg annál előbb kapsz, minél előbb igényelsz. Én már 3 hete igényeltem.
2018. aug. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Kösz
2018. aug. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Idén fejezted be a középsulit?

Mert akkor október 31-ig érvényes a diákod.

És a suli adhat ideiglenest is.

[link]

2018. aug. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Október 31-ig érvényes a középiskolai diákod, addig tudsz vele bérletet is használni. Be kell menned okmányirodába/kormányablakba, és ott NEK azonosítót kell igényelned. Ha ez megvan, utána tudsz igényelni diákigazolványt. Amíg ezt nem teszed meg, ideiglenes papírt sem tudnak adni. De ha elindítottad az igénylést, akkor a szorgalmi időszak első napjától kezdve már kaphatsz igazolást a diákod helyett. Vigyázz, a jogviszonyigazolás nem jó utazási kedvezmény igénybevételére, csak a diákot helyettesítő papír! De a középiskolai diákodat problémamentesen használhatod még a következő két hónapban, annyi idő alatt pedig lehet, hogy megérkezik az új diákod. Azt még érvényesítened kell majd az egyetemen, matricával. Ha nem érkezik meg időben, akkor az egyetemen tudsz igényelni papírt.
2018. aug. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gimis diákodon van matrica akkor október 31ig az érvényes, de egyetemen is adnak ideiglenest ha kéred.
2018. aug. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%
Ha még nálad van a gimis diák, akkor a suli előbb-utóbb büntit kap, tavaly óta van ellenőrzés. Jogszabály írja elő, hogy a diákot be kell vonni, és az érvényességi idő végéig szóló igazolást kell helyette kiadni a jogviszony megszűnésekor.
2018. aug. 29. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is idén kezdem az egyetemet, pont tegnap vettem havi bérletet, közoktatásban tanulók részére, szeptemberben és októberben még utazhatsz ezzel. Előttem már leírták a fontos infókat.
2018. aug. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nagyon szepen köszönöm a válaszokat, mennek a zold a kezek :)
2018. aug. 31. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!