Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az, hogy a gazdagabb...

Miért van az, hogy a gazdagabb gyerekek lenézik a szegényebb gyerekeket?

Figyelt kérdés
Rengetegszer tapasztalom, hogy már általános iskolában is, de akár már óvodában is azon versenyeznek a gyerekek, hogy kinek mennyi kacatja van, meg hogy milyen gazdagok a szülei. Azt is észrevettem, hogy ezek a gyerekek az esetek többségében nem barátkoznak a kevésbé tehetős családból származó társukkal, vagy akár ki is közösítik, vagy megalázzák emiatt. Ezt a gyerekek otthon látják, vagy enélkül is érzik ezeket a dolgokat?

2018. aug. 30. 08:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az emberekben van egy versengési ösztön, meg hogy fölé akarnak kerülni másoknak. És ha egyik szegény a másik meg gazdag akkor máris megvan számára az alkalom.

A szocializmusban nem voltak ekkora társadalmi különbségek, de ez mégsem jelentette azt hogy egyik ne próbálta volna lenyomni a másikat valamilyen módon. Anyagi téren nem tudták különösebben, de csinálták máshogy.

2018. aug. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert így nevelték. Nem kapott otthon igazi értékeket. Mi szegények voltunk, de a legjobb barátnőm az osztály egyik leggazdagabb gyereke. Sose nézett le, mert normális családja volt. Ez csak általánosítás. A szegények között is ugyanúgy vannak, akikben semmi érték, csak a külsőségeket keresik. Úgyhogy ez általánosítás.
2018. aug. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mások lenézéséhez az anyagi különbség csak egy ürügy. Nem az anyagi különbségen van a lényeg, hanem itt van két érdekes videó arról hogy miért ilyen sok a lenéző típusú ember. Röviden arról van szó hogy vele is azt csinálták, például otthon a szülei.


A lekezelő lealázó nagyzoló csaló lopó hazudozó viselkedés oka

https://www.youtube.com/watch?v=rCliEu03luw


Miről ismerhetők fel a pszichopata szociopata antiszociális emberek

https://www.youtube.com/watch?v=qrpoXIZs_YI

2018. aug. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem örökölt, hanem tanult viselkedési forma.

A versengés (talán) egyes esetekben természetes, de az anyagiasság nem az.


Szerinted honnan hozzák?

2018. aug. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Nos, én egy eléggé gazdag családból származom, de nem nézem le a szegényebbeket. A legjobb barátnőm is egy nálunk sokkal szegényebb lány. Nem szabad általánosítani.
2018. szept. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Jack Alvin válasza:
100%

Én is egy eléggé jó módú családból származom, de engem soha se érdekelt hogy ki milyen helyzetben van anyagi téren. Én mindenkiben az embert nézem és nem a pénzt. Viszont sajnos bennem meg sokszor a pénzt nézik. Sokszor megkapom hogy sznob vagyok mert olyan ruháim, cuccaim vannak amiket az átlag ember nem tehet meg, és ezért ők ezt felvágásnak tartják. És ezek mind azok akik nem ismernek komolyabban. Én azokat nézem le akik másokat néznek le anyagi helyzetük miatt. Mivel tisztában vagyok vele hogy jó helyzetű gyerek vagyok ezért sokszor segítek azoknak akiknek szükségük van rá, nekem ez jó érzés :)

16/F

2018. nov. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%

Mert sajnos ezt látják a szüleiktől. A gyermek nem hibás, ha a szülő így viselkedik másokkal, a gyermek is így fog.

Én nem így neveltem a gyermekeimet. Bár nem állítom, hogy valami nagy gazdag lennék, de mindíg mindenem megvolt, ahogy a gyermekeimnek is, hála a családi vagyonnak. De én sose néztem, hogy kinek mije van, hanme azt, hogy milyen ember au illető. Pl a legjobb barátom és egyben a násznagyom egy egyszerű autószerelő, a felesége titkárnő. A gyermekek imádják egymást, mi is mindíg jól kijövünk. Nekem nem derogál felmenni hozzájuk a 4-ik emeletre, és magamhoz is szívesen fogadom őket. Nem érdekel, hogy Mercedessel jön vagy az dem, hogy mit gondolnak mások.

2020. júl. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!