Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nincs egy igazán jó...

Miért nincs egy igazán jó magyar egyetem sem?

Figyelt kérdés

2018. szept. 1. 18:46
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
71%
Van.
2018. szept. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
53%
Akkor ne magyar egyetemre menj 😇
2018. szept. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

Nincs.

Nemzetközi rangsorok szerint egy sincs benne a top 25-ben, a top 50-ben, de még a top 100-ban, vagy a top 200-ban sem... Sőt, a top 250-ben, top 300-ban sem, stb.


A kérdés pedig nem azzalvolt kapcsolatos, hogy én hol tanulja tovább!

2018. szept. 1. 18:54
 4/34 anonim ***** válasza:
36%
Van. A CEU. Az MBA képzése volt már a 21. helyen is úgy emléksem.
2018. szept. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
68%

Kicsik vagyunk a nemzetközi rangsorhoz. Pénz beszél ott is. Szerinted mekkora büdzséje van a Harward-nak és mennyi a Semmelweisnek?


Nem az lesz jó egyetem, aki egy ilyen rangsorban elöl van. Mert ezt a pénz szabja meg. A tudás a fejekben van! Nem a zsebedben. Nagyon jó egyetemek és nagyon jó szakemberek tanítanak itthon. Az, hogy nem híres, vagy nem eléggé, az egy másik kérdéskör.

2018. szept. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

A CEU valóban jó nagyon. Az alapvetően is benne van a top 50-ben.

Csak ugye, mennyire magyar a CEU?

Illetve az egyre hanyatló magyar "főiskolákról" lassan elég nehéz lesz megcélozni a CEU szintjét szerintem, hiszen ahhoz hogy felvegyenek oda MA/MSc vagy doktori képzésbe, már kiemelkedően jó BSc/BA kell.

Nem biztos, hogy egy eltés, corvinusos ha be is kerül hozza az elvárt szintet.

Meg ugye megy a gyalázása is, aminek lehet az lesz az eredménye, hogy nem jár majd a magyaroknak az a sok + különleges bánasmód mint eddig.

2018. szept. 1. 19:02
 7/34 A kérdező kommentje:

5. részben igazad van, de a legkiemelkedőbb magyar koponyák is nagyrészt inkább a híres egyetemeken tanítanak.

Ha lenne itt is egy nagyköltségvetésű rangos egyetem, akkor talán itt tanítanának.

2018. szept. 1. 19:05
 8/34 A kérdező kommentje:
Egyébként csak kiváncsisagból kérdezem, nem értek hozzá, hány stadion árából jönne ki csak egy negyed olyan egyetem mint mondjuk az MIT? (Ha jól tudom ez a világon az egyik legdrágább)
2018. szept. 1. 19:09
 9/34 anonim ***** válasza:
100%

Itt meg tudod nézni az MIT éves költségvetését: [link]


E szerint 3,35 milliárd USD volt az opexe ami 943 milliárd forintot tesz ki. Összehasonlításként mondom, hogy ez Budapest éves költségvetésének a háromszorosa:

[link]


Ehhez képest, ha jól értem a számokat, a Corvinusra kevesebb, mint 9 miliárd forintot szán a magyar kormány: [link]


Összefoglalva: az MIT költésgvetése a Corvinus 100-szorosa.


Javítson ki valaki, ha benéztem volna a számokat.

2018. szept. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
76%
Ezeket a nemzetközi rangosorokat annyira nem értem... Országonként eltérő a képzési rendszer. Még itt Európában csak-csak hasonló de egy hazai és egy Amerikai vagy egy Kínai egyetemet szerintem marhára nem lehet összehasonlítani. Más az akkreditáció, más a képzések struktúrája, más a kulturális és morális háttér. Nem attól lesz valami jó vagy rossz, hogy benne van-e a franc tudja milyen rangsorban hanem attól, hoy akik oda járnak mit tudnak magukból kihozni mint egyéni indivídumok. Én nagyon szeretem az én egyetememet és kifejezetten jónak is tartom. Más kérdés, hogy rengeteg olyan ember van aki inkább csak rombolja ezt a szellemi nívót azzal, hogy csak melegedni jár be.. Mindenhol vannak okos és törtető emberek és lusta semmittevők, mindenféle rangsortól és összehasonlítástól függően. Az számít te mit teszel bele.
2018. szept. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!