Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták, főiskolások ti...

Egyetemisták, főiskolások ti mikor szoktatok tanulni?

Figyelt kérdés
Főiskolás leszek szeptembertől, és tudom, hogy sokan dolgoznak a6 iskola mellett, de akkor mikor tanulnak? A másik az, hogy mikor jut idő tanulásra, ha heti 3× vagy este 8-ig iskolában?

2018. aug. 27. 14:44
 1/6 A kérdező kommentje:
A 6-ot nem akartam írni. :D
2018. aug. 27. 14:46
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt a tanulást nem úgy kell elképzelni, mint középiskolában, hogy az ember hazamegy órák után és leül tanulni minden nap.

Vannak könnyebb időszakok (kevés a ZH, számonkérés stb), nyilván ekkor nem feszített a tempó. Ha sok a ZH, akkor késő este, hétvégén, reggel, órák között stb. Én ilyenkor tudtam, hogy melyik órákra kevésbé fontos bejárni (kitapasztaltam, hogy mit érzek úgy, hogy anélkül is menni fog) és óra helyett koliba maradtam tanulni.


Én is dolgoztam egyetem mellett (BSc másodévtől egészen MSc végéig). Jól kell beosztani az időt.

2018. aug. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%
Zh előtti nap. Ha nehéz a tárgy, akkor zh előtti 2 nap.
2018. aug. 27. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Mióta bejárós vagyok, napi 4 órát tanulok a buszon, ez elég egy ötös átlaghoz, és még hétvégén sem kell sokat foglalkozni vele.
2018. aug. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,

Sok mindentől függ, hogy mennyit kell tanulni. Egyrészt a tárgyak nehézségétől, a saját képességektől stb. Szerencsére egyetemen nem minden előadásra kell bejárni, ezt ki kell tapasztalni. Én Szegedre járok, nálunk a gyakorlatokra kell bejárni, ott katalógus van, előadáson nem nézik, hogy ki van bent, az lelkiismeret alapon működik. Én úgy szoktam csinálni, hogy első héten bemegyek mindenre és ismerősöktől, felsőbb évesektől rákérdezek, hogy érdemes e bejárni, illetve első órákon úgyis elmondják, hogy esetleg a bejárásnak van-e pozitív díjazása az adott tantárgynál. Én a fő tárgyaim közül a legnehezebbeket (pl. anatómia, kórélettan, patológia persze) mindig próbáltam hétről hétre tanulni, a többi tárgyhoz mindig elég volt vizsgaidőszakban tanulni vizsga előtt pár napot. Ezt neked kell kitapasztalni, hogy az adott szakodon, mit lehet kihagyni és melyik az a tárgy amire nagyobb hangsúlyt kell fektetni. A főiskolán meg felsőbbévesektől tudsz majd kérdezni, hogy ők hogyan csinálták az előző éveket :)

2018. aug. 27. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is csatlakozok a ZH előtti nap/ két nap válaszolóhoz. Vagy sokszor még kevesebb idő alatt. Ha ennyi idő van rá, akkor ennyi alatt kell belőle valamit kihozni. Ez az egyetem. Én előadásokra nem járok, nekem sosem segítettek, mindig is jobban tanultam magamtól, de ez szerintem a ritka kivétel. Szemináriumokra, gyakorlatokra mindenképpen be kell járnunk, nincs hiányzás vagy minimális. A ZH időszak nagyon kemény tud lenni, nekünk a szorgalmi időszak utolsó két hetében minden nap volt 1-2 ZH, és még vizsgaidőszakra is átcsúszik kettő. Ez persze a szaktól a tanároktól is függ, de lehet ilyen is. Nekünk kb ez volt a leghúzósabb félév a képzés alatt.

Ja és én is dolgozok nappali képzés mellett.

Sok sikert neked a sulihoz!

2018. dec. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!