Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Akinek pénzügy és számvitel...

Akinek pénzügy és számvitel diplomája van hol helyezkedtetek el?

Figyelt kérdés

Volt lehetőségetek nappalin dolgozni mellette?

Milyen munkát végeztek most? :)

Én is ezt a szakot kezdem el amiatt érdeklődök, ki hova jutott.


2018. szept. 1. 19:26
 1/4 anonim ***** válasza:
82%
Nagyon sok ilyen embert ismerek, sima mezei könyvelőtől kezdve egészen ügyvezető igazgatókig. Ez az egyik legpiacképesebb diploma, gyakorlatilag oda jutsz el amennyire tehetséges vagy és amennyit dolgozol érte. Többnyire ilyen végzettsége van a financial, controlling igazgatóknak, de ismerek ilyen végzettséggel kereskedelmi igazgatót, logisztikai igazgatót és persze egész pénzügyi és kontrolling osztályokat mindenféle szintű emberekkel.
2018. szept. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Van lehetőség mellette dolgozni. Bár attól függ, hogy milyen eredményeket akarsz.

Full ötös mellett úgy, hogy erősen koncentrálsz az előmeneteledre nem nagyon lehet dolgozni.

Ha jó a hármas-négyes, akkor meg simán.


PwC-nél vagyok, könyvvizsgáló.


Az meg, hogy ki hova jut rengeteg dologtól függ.

Először is attól, hogy mi fogott meg a képzés során. Sokan ott jönnek rá, hogy utálják a számvitelt vagy a pénzügyet vagy mindkettőt és más irányba orientálódnak.

Másodszor attól függ, hogy mennyire vagy jó abban, amit szeretsz.

Fontos a nyelvtudás is, legalább egy nyelv menjen jó szinten.


Na meg a szerencse, kapcsolatok, egyéb készségek.


Sokan diploma után(50-60% könyvelőként köt ki, amihez elég lenne egy OKJ is.)... Ennyit erről. :)

2018. szept. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én GM-en végeztem, de a volt évfolyamtársaim között nem kevesen voltak PSZ-esek. Ők javarészt valamelyik multinál kötöttek ki: vagy SSC-ben, vagy könyvvizsgálónál. Kisebb hányaduk KKV-khoz ment, de csak elenyésző számban mentek el könyvelni. Illetve jó páran elkezdtek vállalkozni, vagy a közigazgatásban helyezkedtek el.
2018. szept. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én NG-n végeztem nyáron, most épp a KPMG-hez megyek interjúra. Big4-nál elég sok kezdő pozíció van, érdemes ott kezdeni, jó ugródeszka.
2018. szept. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!