Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Irodalom érettségin, ha...

Irodalom érettségin, ha költőt húzok, akkor ott lesznek azok a versek amiket le kell elemezni?

Figyelt kérdés
2010. jún. 22. 07:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Persze. Benne lesz a szöveggyűjteményben :)
2010. jún. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De úgy értem h cím szerint tartalmazni fogja a tétel h mit kell elemezni?
2010. jún. 22. 07:54
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
témát kapsz, pl. tájleíró, forradalmi, istenes versek stb, s te válogatsz hozzá költeményeket
2010. jún. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha kimondottan egy verset kell elemezni akkor a tétel tartalmazza a címét.De nekem pld az volt a tétel hogy :Ember az embertelenségben, Ady és az I-ső világháború. Ott nekem kellett tudnom hogy melyik verseket lehet példaként idézni.
2010. jún. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ez változó:

- kisérettségin Berzsenyi egyik művét kellet elemeznem; nem volt a lapon semmi mű, de kinyitottam a szöveggyűjteményt, és onnan azonnal tudtam, hogy melyik verseket vettük

- érettségin Szophoklész-Antigoné; ott meg volt adva

2010. jún. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nem.Ugye pl. megvan,adva,hogy a tétel József Attila szerelmi költészete.Neked kell azt a min. 2 verset kiválasztani ami ehhez tartozik és leelemezni.

Ha nem tudod h a tételhez melyik versek kellenek,akkor írd be a tételcímet és megpróbálunk segíteni.:)

2010. jún. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Van olyan feladat, ahol leírja.

Pl: nálunk Petőfi tájköltészetnél csak annyi volt, hogy mutassa be a költészetét néhány verse alapján.

Balassi Bálint vitézi költészeténél meg annyi volt a feladat, hogy mutassa be a reneszánsz vonásokat az Egy katonaének c. versébe.

Ady szerelmi költészeténél meg össze kellett hasonlítani az Elbocsátó, szép üzenetet a Valaki útra vált belőlünkkel.

Szóval nem mindegyiknél van ez.

2010. jún. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ma érettségizek, de már nem minden verscímre emlékszem

2010. jún. 22. 10:32
 9/13 anonim ***** válasza:

ha beírod a tételcímeket,amiknél nem emlékszel a versre segíthetünk.:)

sőt akár a vershez is tudunk mondani pár dolgot:)

2010. jún. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
jaj de jo, akkor eleg csak ketto verset elemezni?:)
2010. jún. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!