Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Felvettek egy egyetem 2 éves...

Felvettek egy egyetem 2 éves állami képzés levelező tagozatára, de közbe jött valami, ami miatt nem tudok majd oda bejárni. Mi a következménye?

Figyelt kérdés
Nem tudtam elmenni beiratkozni sem, de passzívra tettem az 1. félévet. Csak az a baj - pár nap múlva kaptam emailt tőlük -, hogy ennek ellenére el kellett volna menni beiratkozni. Lesz valami következménye? Gondolom felesleges írni nekik, hogy az ország túlsó felére nem tudok még elutazni sem, egy betegség miatt, ami nemrég derült ki. Újra lehet oda felvételizni később valamikor, vagy ilyenkor mit kell tenni? Állami Foksz levelező tagozat, elég nagy egyetem. Diplomát ígyse kapnék, csak hát elég rosszul jött ki ez az egész.

2018. szept. 7. 07:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem iratkoztál be, úgyhogy nicns más teendőd, mert nem játsz oda. Bármikor jelentkezhetsz oda újra.
2018. szept. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Személyes beiratkozással jön létre a hallgatói jogviszony. (Függetlenül attól, hogy a Neptunban aktív vagy passzív félévet jelöltél meg.*)

Jövőre újra felvételizhetsz, nem lesz semmi hátrányod.


*Hasonló cipőben járok, csak én aktívra állítottam a félévet, és tárgyakat is vettem fel. Ezen a héten derült ki, hogy nem tudok majd eljárni, úgyhogy ugrott ez a lehetőség. :(

2018. szept. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi! Már tényleg megijedtem, hogy fizetnem kell valamit emiatt :D

Amúgy először én is aktiváltam a státuszom, csak 3 nap múlva rájöttem, hogy hülye vagyok, mivel még az ágyból sem bírok legtöbbször kikelni, nem még több órát utazni. Ezért beiratkozás előtt pár nappal passzívra tettem. Aztán később olvastam el az egyetem oldalán, hogy első félévet nem lehet passzívval kezdeni, utána kaptam az emailt is. Gondolom elveszett 1 félévem, vagy fogalmam sincs.

2018. szept. 8. 06:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!