Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a Nemes...

Mi a véleményetek a Nemes Nagy Ágnes Szakközépiskolával kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Bárkinek bármi véleménye, tapasztalata van az iskolával kapcsolatban, az kérem ossza meg. Jöhet hideg-meleg, tényleg minden tapasztalat érdekel. Színművészeti képzés érdekelne.

2018. szept. 8. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a Nemesben nagyon igazságtalan volt a felvételi, voltak, akik nagyon ügyesek voltak, és nem jutottak tovább, viszont páran, olyanok akik nem érdemelték meg tovább jutottak. Végig se hallgatták a monológot és a verseket, de még 1-et se. Az egyikből mondhattam 3 sort. Először nagyon szerettem volna bekerülni, és fel is vettek. De aztán a Vörösmarty Gimnázium dráma tagozatára is elmentem felvételizni, és akkor jöttem rá, hogy a VMG mennyivel jobb iskola. Ezek miatt: Jobb a légkör, kedvesebbek a tanárok, és odafigyelnek ránk, sokat meghallgattak a versekből, és tényleg odafigyeltek. Míg a Nemesbe ettek, ittak és röhögcséltek a felvételi közben. VMG-ban az oktatási színvonal is sokkal jobb. A Nemesbe egyébként a közösség sem a legjobb, tipikusan az a sznob suli.
2019. júl. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Végül oda mentél?
2019. júl. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Végül igen, és jártam előkészítőre is mindkét helyen. Nekem a VMG is szörnyen szimpatikus volt, de nagy a különbség a két iskola között, mert míg a Nemesben a szakmai, színész oktatáson illetve a humánon van a legnagyobb hangsúly, a VMG-ben a legfontosabbak a közoktatási, hagyományos gimnáziumi tárgyak, és én ezért mentem inkább a Nemesbe.

Szinte senkit nem hallgattak végig, mert idő szűkében voltak, és őket inkább az érdekelte, hogy hogyan tudunk imprózni, mert egy betanult verset elmondhatsz ezerszer, és csiszolgathatod hónapokig, de az improvizálás nyilván nem ilyen, és ez is nagyon fontos. Nekem egyébként egy tök jó hangulatot adott, hogy a tanárok nevetgéltek, és nem voltak befeszülve, mert ezzel én is oldottabb lettem, meg ahogyan megismertem őket előkészítőn, meg ugye a többi találka során, tündériek, egyszerűen imádom őket, csodálatos emberkék.

A Nemesben egyébként viszonylag sokat számít az, hogyha jártál előkészítőre, akkor ott mit produkáltál, mert ha ott elképesztő voltál mindig, de felvételin mondjuk pont szar napod volt, nagy volt a feszkó, akkor nyilván továbbengedtek, mert ismernek már, és tudják,hogy amúgy tehetséges vagy.

A sznob közegre nem igazán tudok mit mondani, én nem érzékelem, pedig én nagyon érzékeny vagyok erre, és nagyon nem bírom elviselni, de eddig minden Nemeses akit megismertem angyalka volt, és rettenetesen segítőkészek voltak egytől-egyig, az osztályközösségünk pedig szerencsére már most borzasztó összetartó.

Nagyon örülök neked, hogy neked is sikerült bejutni oda, ahova szerettél volna, a VMG is baromi csodálatos, és remélem nagyon jól fogod érezni magadat!❤️

2019. júl. 3. 17:23
 4/5 anonim ***** válasza:

Köszi

Te is nagyon ügyes vagy, hogy bekerültél a Nemesbe, mert tényleg nehéz bejutni. 💖

És egyébként tényleg lehet jó suli, meg a vélemények is jók róla, csak nekem a felvételi nem tetszett, de attól még az előkészítő lehetett jó, és évközben is biztosan jó lesz.

2019. júl. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Kedves kérdező! Nyakamon a felvételi és a Nemesbe szeretnék én is menni. Mit értesz azzalatt hogy imprózni kellett? Mármint belekérdeztek vagy mi?
2020. jan. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!