Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz bejutni az...

Dododen kérdése:

Mennyire nehéz bejutni az SZFE színművészeti karára és mi a "szabag gyakorlat" a felvételi követelményeknél?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves vagyok és végre el szeretném dönteni, hogy mivel foglalkozzak később. Mindig is szerettem a színészetet, és sok vers/mesemondó/szép olvasási versenyre, valamint dráma szakkörre jártam egészen 7-ig. Utána sajnos nagyon elfoglalt lettem és le kellett mondanom ezekről a dolgokról, de még midnig szeretem a színházat. Van értelme belevágnom és megint keményebben foglalkozni a színészettel...stb vagy ennek már annyi? Mennyire nehéz ide bejutni? És láttam hogy felvételi követelmény (számos egyéb dolog mellett) egy szöveges és egy nem szöveges szabad gyakorlat tánccal...stb. Ez pontosan mit takar? A felvételiző ilyenkor össze kell, hogy állítson magának valamilyen produkciót és ezt kell előadnia? Valamint még az lenne a kérdésem, hogy miből érdemes emeltet csinálnom ha ide szeretnék jelentkezni? Meg van adva valami elvárás, vagy szabadon választható a két tágy?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. szept. 9. 21:12
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

nem "egy szöveg" 10 vers, 5 monológ, 3 ének

itt láthatod a felvételiről szóló információkat A szabadnál nagyon jó, ha hangszerrel tudod kísérni magad. Van előkésítő is, arra jó járni.

[link]

szept 22 színházak éjszakája - menj el

[link]

2018. szept. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
semmit nem számítanak a jegyek, 3 fordulós képesség vizsga van Emeltet aszerint válassz, hogy "B" terv-nél merre tovább. (nagyon sokan jelentkeznek sajnos)
2018. szept. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek!
2018. szept. 9. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!