Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol lehet matek felmentést...

Hol lehet matek felmentést szerezni vizsgához?

Figyelt kérdés
Reménytelenül nem megy a matek, hol mérik ezt fel?

2018. szept. 11. 22:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
A lustaság alól nem lehet felmentést kérni.
2018. szept. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
az király, de 11 éve nem értem, és a külön tanár hozta fel, csak nem mentünk bele, már nem is járok, nem vállal mert hülye vagyok.
2018. szept. 12. 05:58
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Hát ez nem olyan egyszerű. A Matektanárodnak vagy a szüleidnek kell felterjeszteni vizsgálatra a pedagógiai szakszolgálathoz. Nálunk így zajlott, először a helyi nevelési tanácsadóba kellett menni, ők küldenek tovább ha szerintük se oké valami.

Megkapod az időpontot elmész, ott csinálsz egy iq tesztet, elbeszélget veled egy pszichológus, feladatokat oldasz meg matekból.


Kb két hét múlva jön egy kis szakvélemény, ami alapján javasolják, vagy nem javasolják a pedagógiai szakszolgálatos megjelenést. Ha javasolják akkor már szerepel az időpont amikor menni kell.


Ott ugyan azokat csinálod mint a nevelési tanácsadóban, csak még több ember elemzi ki.


Utána meg 3 hét, 1 hónap után megjön a szakértői vélemény, hogy kaphatsz-e felmentést, vagy könnyítést kapsz-e.


Nekem így zajlott.

2018. szept. 12. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%
Megáll az ész, amikor egyik lusta tanítja a másikat...
2018. szept. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
29%
Többi tantárgy hogy megy? Mert azt nem szokták nagyon elmondani, hogy ha minden másból is csak 3-as körül vagy akkor nem fogsz kapni felmentést, még ha tényleg van valamilyen betegséged akkor sem. Simán ráfogják a lustaságra.
2018. szept. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
59%
Utolsó vagyok. Amit írtam az középiskolára igaz. Viszont a címben meg vizsga szerepel, ezt figyelmen kívül hagytam. Tehát akkor főiskoláról van szó? Mert ott nem igazán lehet szerezni felmentést, csak olyan engedményt kaphatsz hogy tovább írhatod a tesztet egy kis idővel mint a többiek. Felmentéssel főiskolán már nem vacakolnak, "ha nem megy keress másik szakot" mondattal szépen elzavarnak mindenkit akinek ilyen jellegű problémája van.
2018. szept. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
56%

4es, miért lennék lusta? Bizonyítottan discalculiám van, ami a születésemkor fellépő oxigénhiánynak köszönhető, az ezzel járó finommotorikus mozgásbeli elmaradással.


Ennek ellenére két diplomám van, és 23 éves korom óta dolgozom.

2018. szept. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
#7 Hát igen, bölcsészdiplomákat minden hülyének osztogatják. Sajnos az én adómból is... Ennyit erről.
2018. szept. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%

Utolsó ezt nagyon benézted.

Egészségügyi diplomáim vannak:-)

2018. szept. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

4-esnél rosszabb jegyem nincs egyik tantárgyból sem, vagyis amit be kell magolni, az nagyon a fejembe megy. Angolból is kitűnő vagyok, tehát ha beszélek más nyelven perfectül, de a matekhoz lusta vagyok, akkor inkább azt mondanám, hogy csak hülye vagyok. :)

köszönöm mindenkinek.

2018. szept. 12. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!