Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségin lehet felmentést...

Érettségin lehet felmentést kérni matematikából 26 évesen? Ha igen hogyan?

Figyelt kérdés
Mindig is nagyon rossz voltam matematikából de nagy nehezen elbukdácsoltam az érettségire mert a pótvizsgákon megkegyelmeztek mindig a tanárok. Az érettségin természetesen megbuktam annó lett nagy nehezen 7 pontom szóbelizni se engedtek. Azóta lett okj-s szakmám és nagyon jól jönne ha meglenne az érettségi is nagyon sokat számitana amikor az állásokat megpályázom. Ezért érdekel engem az hogy meglehetne oldani hogy felmentést kapjak matekból és valami más tárgyból érettségizhessek helyette?? Olyan jó lenne.

2018. máj. 24. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Aki átvergődik az általánoson, annak már nem szokták megadni:(
2018. máj. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak ha bizonyítottan diszkalkuliád van. A felnőttkori vizsgálatot azt hiszem, a fővárosi kormányhivatalban kell kérni. Régebben az ELTE Gyógypedagógiai Karán volt ilyen vizsgálat 70 ezer forintért, de azóta változtak a szabályok. Próbálj meg ezen az e-mailcímen érdeklődni, hátha tudják, mi az aktuális helyzet. titkarsag@gyopsz.elte.hu
2018. máj. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
általánosban is pont olyan tanáraim voltak akik leszarták az egészet, ha szükséges volt csak úgy beirkáltak ketteseket hogy senki ne bukjon meg. Nagyon gagyi suli volt az is. Összeadni kivonni szorozni osztani ennyit tudok csak, azt is csak nagy nehezen ha gép nélkül kell számolni fejben.
2018. máj. 24. 16:38
 4/6 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a válaszokat.
2018. máj. 24. 16:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Kíváncsi vagyok hogy döntik el, hogy tényleg doszkalkuliád van-e. Magántanárt (akár ismerőst) próbáltál már? Többi tárgy megvan?
2018. máj. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%

Figyelj ... Nem biztos, hogy diszkalkuliád van, de valószínűleg soha sem gondolkoztál logikai feladatok megoldásán, mert ahogy hallom soha sem tanultál matekra.


Pl.: Ha eltöröd a karodat és 1 hónapig gipszben van, akkor a levétel után pár napig alig tudod megmozdítani és csak 1 hét leteltével tudod teljesen behajlítani.


Nem mondom, hogy nem vagy diszkalkuliás, csak azt, hogy meg van a lehetősége annak is, hogy szimplán soha sem gyakoroltad és emiatt egyátalán nem mennek a logikai feladatok.


Én érettségi után 1 évet kihagytam egyetem előtt és ezalatt mindent elfelejtettem a matekról és rettenetesen nehéz volt visszatérnem...


Amúgy menj el valamilyen vizsgálatra és szerez papírt róla. Sok embert félre diagnosztizálnak szóval ha te sem vagy az még akkor is van esélyed, hogy kapj felmentést.

2018. jún. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!