Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A szakdolgozatok érdemjegyét...

A szakdolgozatok érdemjegyét mi alapján határozzák meg?

Figyelt kérdés
Azt sejtem, hogy ötösnek számít a tökéletes munka, amiben a kitűzött feladat minden pontja megvalósult. De mondjuk egy kettes értékelés mit jelent?
2018. szept. 13. 14:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Általában a jegyen kívül kapsz értékelést, tehát leírják hogy mi volt a probléma, amúgy legtöbben 4-es 5-öst kapnak. Volt olyan ismerősöm, akinek a konzulense ledumálta a bírálóval, hogy 5-öst kapjon, pedig kb értékelhetetlen munka volt, a formai követelményeket sem tartotta be.
2018. szept. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálunk van egy szempontrendszer, ami elérhető, nálatok nincs hasonló?


Én nehezen tudom értelmezni, hogy mit jelent az, hogy a kitűzött feladat minden pontja megvalósult. Ötös szakdolgozat az, ami megfelel minden előírt követelménynek formailag és tartalmilag, igényesen van összeszerkesztve, megfelelően vannak benne feltüntetve az egyes adatok, pontosak a hivatkozások, tehát egy alapos és az elvárt szintnek megfelelő munka. Ennél rosszabb jegyet kaphat valaki azért, mert nem elég alapos, vannak hiányosságok, valami teljesen relevánsra egyáltalán nem tér ki, össze van csapva, esztétikailag problémás, nem megfelelő formátumokat használ (pl. legtöbb helyen elő van írva, hogy a hivatkozásokat milyen módszerrel kell megjeleníteni, vagy egy táblázatnak hogy kell kinéznie stb.), nem megfelelő a terjedelme, nem teljesít minden követelményt, ha pl. kutatni kellett, akkor gyenge, felületes, vagy nagyon kevés a kutatás, vagy megkérdőjelezhető, rossz a módszertan stb.

2018. szept. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!