Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért alacsonyabbak a Szegedi...

Miért alacsonyabbak a Szegedi Egyetem Természettudományi Karára a ponthatárok, mint más egyetemekre, amikor az az egyik legjobb egyetem?

Figyelt kérdés
Néztem,hogy például biológiára, kémiára, földrajzra jóval alacsonyabbak, mint az ELTE-re, vagy másik egyetem természettudományi szakjaira. Én úgy tudom,hogy az az egyik legjobb magyarországi egyetem, sőt többször az ELTE elé is került rangsorban, vagy ezekre a szakokra nem jellemző? Lehet könnyű bejutni, de nehezebb elvégezni?

2015. szept. 13. 09:59
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Vidéken van. A legtöbb vidéki sulinál alacsonyabba a ponthatár, mert kevesebben jelentkeznek oda, míg a fővárosiaknál meg kell emelni, hogy ott is meglegyen a limit.
2015. szept. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%
A ponthatárok nem attól függnek, hogy most vidéki, vagy fővárosi az egyetem. A ponthatárok a jelentkezők pontszámaitól függenek, és nyilván ha Szegedre olyan pontszámokkal jelentkeztek, akkor olyan is lett a ponthatár. Az ELTE-re nyilván többen is jelentkeztek, és valószínűleg jóval magasabb pontszámmal.
2015. szept. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
De, számít, hogy vidéki. Fővárosi egyetemre sokkal többen jelentkeznek, több jelentkező -> magasabb pontszám az első x embernél.
2015. szept. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
82%

Igen,többen jelentkeznek értelemszerűen fővárosban egyetemre. ott van az a két millió lakos+ a vonzáskörzete. ezen felül vidékről is sokan mennek a fővárosba tanulni. én debreceni vagyok és a gimiből az osztály fele pestre ment,pedig itt is van egyetem.szóval én el tudom képzelni,hogy több a jelentkező és ezért magasabbak ,hiszen a jelentkezők és a felvettek száma határozza meg a pontszámot.

még egy gondolat,hogyha valahova 280 a ponthatár akkor nem feltételnül xar diplomás munkanélküli képző. ugyanúgy lehet jó szak is. míg a 460pontos hely is lehet olyan hogy a fele nem talál majd munkát vele.

ez nem attól függ,így engem nem befolyásoltak a ponthatárok.

egy egyetem minőségét sem az határozza meg,hogy mennyi volt a ponthatár. aki "gyenge,nem odavaló" az úgyis kihullik.

2015. szept. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!