Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2020-tól változások, mit...

2020-tól változások, mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Aki nem szerez legalább egy középfokú nyelvvizsgát és egy emelt szintű érettségin, nem juthat be egyetemre, főiskolára.
2018. szept. 19. 19:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Helyes, legalább nem lesz ennyi beragadt diploma. Plusz szerintem középfokon megtanulni egy nyelvet nem nagy dolog, az az a szint, amire az életben is szükséged lesz.

Az emelt szintű érettségi meg lényegében most is elvárás a szakok 90%-án.

2018. szept. 19. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Én helyeslem.
2018. szept. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
19%
Én azt mondom, aki egyetemre megy, annak legyen kötelező a középfokú nyelvvizsga, és mindenkinek legyen kötelező angolt tanulnia. A nyelvvizsga alatt nem azt értem, hogy szabjuk most akkor meg, hogy nem vesszük fel, akinek nincs, hanem legyen olyan az oktatás, hogy a gyerek legalább középfokig eljut, mire érettségizik.
2018. szept. 19. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Alapvetően támogatom az elképzelést, csak jó lenne, ha előbb a közoktatásban megfelelő szintre hoznák a nyelvoktatást.
2018. szept. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
A nyelvvizsga még rendben van, de azt nem értem, hogy miért kellett egy emelt szintű érettségit is kötelezővé tenni? Eddig ilyenről szó nem volt és ez utóbbit nem is helyeslem...
2018. szept. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%

Teljesen jó, sőt, lehet már a középiskolából kimeneti követelmény a nyelvvizsga. Csak ehhez tényleg az kellen, hogy legyen rendes nyelvoktatás, ne magántanárhoz kelljen járni.

Emelt szintű érettséginek szerintem nincs értelme, attól még, hogy valaki emeltet rak kényszerűségből, még nem készül fel jobban, nem lesz jobb eredménye. Ha meg rendesen tanult, a középszintűje is szuperül sikerült.

2018. szept. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Vodafonelive ***** válasza:
68%

A nyelvvizsga meg okes de az emelt erettsegi lehet folosleges.

A kotelezo nyelvvizsga miatt valoszinu 30%-al lecsokken a felvetelizok szama.

2018. szept. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem így is egyre többen mennek középfokú nyelvvizsgával egyetemre. Viszont azért bizonyos szakot választóknak azért ez biztosan megterhelő lesz, pl ahova eddig is 2 emelt kellett, azoknak nem feltétlen hiányzik a még nagyobb nyomás.

Amúgy a nyelvvizsga mint olyan egy hatalmas nagy BS, attól mert van az érettségizőnek egy origója, nem biztos, hogy tudja is a nyelvet használni. Az iskolákban meg a nyelvoktatás egy viccel ér fel.


Én amúgy ezt a 2 dolgot egybegyúrnám, a kötelező 1 db középszintű nyelvi érettségi helyett felsőfokú nyelvi érettségit kellene tenni mindenkinek és akkor megvan oldva a nyelvvizsga is.

2018. szept. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%

"Én amúgy ezt a 2 dolgot egybegyúrnám, a kötelező 1 db középszintű nyelvi érettségi helyett felsőfokú nyelvi érettségit kellene tenni mindenkinek és akkor megvan oldva a nyelvvizsga is."

Azaz, szúrjál ki még jobban a diákokkal, nehogy egyetemre tudjanak menni! Azt ugye tudod, hogy a nyelvvizsgát a diploma miatt tették kötelezővé? A diplomához pedig nemzetközileg a középszintű nyelvvizsga a minimum elvárás. Vicces lenne, ha külföldön B2-es nyelvvizsgával kaphatod meg a diplomát, itthon pedig C1-essel, mert ugye azzal tudsz csak bejutni az egyetemre. Egy kicsit gondolkozzunk, mielőtt ilyeneket javaslunk!

2018. szept. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
78%
Mi a kiszúrás abban, hogyha valaki tanulásra adja a fejét, akkor attól elvárás legyen, hogy legalább normálisan beszéljen idegen nyelven, ha már az országban alig beszél valaki.
2018. szept. 20. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!