Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit csináljak 1 évig?

Mit csináljak 1 évig?

Figyelt kérdés

Nem vettek fel, így most itthon vagyok céltalanul. Persze van célom, az, hogy újraérettségizek és, hogy felvegyenek, de ez olyan távolinak tűnik most. A szüleim azt akarják, hogy menjek el dolgozni, de napi 8 órás munka mellett nem biztos, hogy lenne időm tanulni. Nyelvet tanulok, már van 2 nyelvvizsgám, de az kikapcsol legalább. Gondoltam arra, hogy elmegyek au pairnek, de ez mennyire megvalósítható úgy, hogy májusra itthon legyek, azt nem tudom (és max januárban mennék). Közben dolgozni is szeretnék magamon, van hová fejlődnöm emberileg is. Így sok idő jut testmozgásra, futásra, amik megint csak kikapcsolnak.


A gond csak az, hogy a barátaim mind szétszéledtek, így a családomon kívül egyedül vagyok, azaz nem nagyon érnek új ingerekre. Talán ebből a szempontból mégis érdemesebb lenne elmennem valahová dolgozni?


2018. szept. 20. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Engem se vettek fel es ugyanigy vagyok mint te

En orvosira akartam es akarok is menni es elokeszitore fogok jarni

Nekem emellett nem lesz idom dolgozni csak neha ha hivnak egy egy filmbe forgatni

En azt javaslom h ha nem igazan kell nagyon kemenye ln tanulnod akkor napi hat oraba dolgozz

2018. szept. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem az önfejlesztés mindig hasznosabb, mint a munka, pláne, hogy nem egyedül élsz és nincsenek kiadásaid, ami miatt muszáj lenne dolgoznod. Gondolj bele, ha felvettek volna egyetemre, akkor azért nem lenne időd semmire, elvégzed, utána jó esetben fél éven belül dolgozni kezdesz, megint nem lesz időd semmire. Ha már így alakult, akkor én kihasználnám a szabadságot és csinálnék valami értelmeset a helyedben, amit munka vagy egyetem mellett már tuti nem fogok tudni csinálni.


Egyébként ha indul a szak keresztféléves képzésben, akkor arra is megérné beadni a jelentkezést, hátha.

2018. szept. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
66%
Menj ki külföldre au pairkedni.
2018. szept. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én is úgy látom, mint a 2. válaszoló. Azt hittem, más szerint is el kell menni dolgozni ilyen esetben, így megleptek a válaszok jó értelemben. Sajnos a szüleim legalábbis így látják, azt is mondták már, hogy élősködni fogok rajtuk egy évig és ez nagyon rosszul esett.


Egyébként én is orvosiról csúsztam le és ugyanoda akarok próbálkozni megint. Mindkét érettségimet újra akrom írni, mert egyik sem lett túl rossz de túl jó sem, annak ellenére, hogy arra számítottam, hogy majd a vitt pontokkal bekerülök, mert átlagban az érettségi jól sikerült és az év végi jegyek is megvoltak. Így most mindkét tárgyból javítani akarok.

2018. szept. 20. 21:37
 5/5 anonim ***** válasza:
72%
Szia! Én nem vetném el a munkát sem a helyedben. 8 óra vsz tényleg sok lenne, de ha találnál 4 órás, vagy alkalmi melót (pl ha van 2 nyelvvizsgád, adhatsz nyelvórákat), az nem biztos, hogy rossz lenne ( és azt se kéne végig nyomni, amikor készülni kell, abbahagyhatod) . Egyrészt kis költőpénz, plusz a szüleid is lenyugszanak. Ezen kívül jó tapasztalat, sokféle emberrel találkozhatsz. De amúgy nem gondolnám, hogy “erkölcsi kötelességed” dolgozni, ha a szüleid nem csórók. Az én gyerekem még pici, de azt gondolom, ilyen esetben a szülőnek-ha megengedheti anyagilag- segíteni kell a gyereket, ha az értelmesen tölti az egy évet, amit kényszerből kihagy. Ha viszont rosszul állnak, akkor szerintem valamennyire elvárható, hogy ha nem is adsz be a kasszába, de a saját létfenntartásodhoz járulj hozzá.
2018. szept. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!