Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanárképzésen miért vannak...

Tanárképzésen miért vannak ilyen totál felesleges órák?

Figyelt kérdés

Szóval most kezdtem mint elsőéves, angol-történelem szakon, és van egy csomó olyan tárgy, amin pl az Anglisztikásokkal, vagy a Történelem BA-sokkal vagyunk együtt, és ahogy nézem sose fogom használni azt ha egyszer lediplomázom.


Ezek a tárgyak végig lesznek, vagy csak az első egy, kettő félévben?



2018. szept. 21. 10:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
28%

A töri érettségu egyebként is teljesen kompetencia alapú, józan paraszti ésszel és alapvető rálátással bőven 90 százalék felett meg lehet írni

Mondjuk nem mintha nem lenne az összes többi érettségi is egy vicc

2018. szept. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
41%

Azért mennyire gáz lenne már, ha egy tanárnak csak addig terjedne el a tudása a tanított tárgyát illetően, mint amennyit a diákjainak át kell adnia. :D

Ezzel az erővel akkor lehetne menni tanárnak már szimplán érettségivel is, hisz úgyis megvan az adott tudás, amit el kell sajátítani a 12 év alatt, max. át kell kicsit ismételni.

Ha egy gyerek esetleg feltenne egy mélyebb kérdést egy témával kapcsolatban, akkor mit csinálnál? Csak pislognál, és leráznád, hogy menj már, neked ezt nem kell tudnod, ne légy már túl érdeklődő?


Igenis egy tanár legyen szakértője annak, amit tanít, és ne álljon meg ott a tudása, mint ameddig a diákjaié terjed.

2018. szept. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
54%

és miért baj az, ha te többet fogsz tudni??? Azért, mert nem kell tanítanod ezt a gyerekeknek, attól még neked lehet nagyobb a műveltséged. Annál inkább felnéznek majd rád a diákok.

Az 1-es válaszolónak üzenem, hogy magyar-töri szakos létére ne küldjön el helyesírási hibás üzenetet.

2018. szept. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
54%

Én biosz-kémiás vagyok, mi egyáltalán nem tanuljuk a középiskolai anyagot, nálunk minden oktató úgy vette már az első napon, hogy az emelt érettségi anyagot 100%-osan tudjuk, annál csak magasabb szintű dolgokat tanítanak. Mégsem tartom fölöslegesnek, egy tanárnak legyen már egyetemi szintű tudása a szaktárgyaiból. :)

Ami viszont igaz, hogy a pedagógia-pszichológia tárgyaknak semmi hasznuk nincs, még az oktatók sem veszik komolyan...

2018. szept. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
81%
Pont a pedagógia-pszichológia tárgyak nélkül lesztek ti is szar tanárok, illene tudni, hogy hogyan kell kezelni a gyereket... nem ok nélkül tanítják
2018. szept. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
#15, egyetértek, ezért kéne bagy hangsúlyt fektetni rá, nem így elmismásolni. Nyilván nem az a baj, hogy vannak ilyen tárgyak, hanem az, hogy ezeken nem csinálunk semmit... (14 voltam)
2018. szept. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
43%

"most kezdtem mint elsőéves, angol-történelem szakon"

"angol óra"


Ha még te se tudod leírni, mit várjunk másoktól?...

2018. szept. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
45%

"Azért mennyire gáz lenne már, ha egy tanárnak csak addig terjedne el a tudása a tanított tárgyát illetően, mint amennyit a diákjainak át kell adnia."

ha gáz, ha nem kezdő tanárként azt érzem, hogy rengeteget kell készülnöm arra, hogy leadjam "csak" a középiskolás tananyagot....

2018. nov. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!