Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van értelme fellebbeznem a...

Van értelme fellebbeznem a döntés ellen vagy teljesen felesleges? Nem mindennapi történet.

Figyelt kérdés

Egy magyarországi egyetemen tanulok jelenleg, valamint kollégista vagyok. A teljes tanévre felvételt nyertem egy adott szobába, ahol 3 szaktársammal lakom. A napokban megdöbbenve értesültem, hogy a kollégium igazgatója elrendelte, hogy másik szobába kell átköltöznünk, ráadásul úgy, hogy mind a négyen külön-külön szobába kerülünk, 3 számunkra ismeretlen hallgató mellé.

A bentlakási szerződés első pontja kimondja, hogy abba az adott szobába nyertem felvételt a teljes tanévre, nyomás hatására történő átköltözésről nincs szó benne. A kollégium igazgatója egy több száz oldalas Szervezeti és Működési Szabályzatra hivatkozik, amelynek Hallgatói Követelményrendszert leíró kötetében szerepel egyetlen sor, ami szerint a kollégium igazgatója a kari kollégiumi bizottság egyetértésével, INDOKOLT ESETBEN új lakóhelyet jelölhet ki a hallgató számára.

Amit eddig megtudtam, az indokolt eset az, hogy a kollégiumi szobák hatékonyabb kihasználása érdekében a földszinti lakrészt vendégszobáknak különítik el a továbbiakban, tehát a kollégistákat onnan kiköltöztetik oly módon, hogy az emeleteken lévő, feltöltetlen férőhelyeken "szétszórják" őket.

És itt jön képbe a mi szobánk, amely nem vendégszobaként üzemel majd, hanem a földszintről kiköltöztetett, jó kapcsolatokkal rendelkező baráti társaság kinézte magának és oda szeretne költözni, így helyettük minket szórnak szét a feltöltetlen férőhelyeken.

Kérdem én, ilyet meg lehet tenni, hogy a HÖK és a kollégium úgymond összeesküvést sző pár hallgató ellen és negatív diszkriminációban részesíti őket? Mert az indoklás a hatékonyabb kihasználás, hát a hatékonyságot az nem növeli, hogy nem mi, hanem 4 másik ember tölti fel a férőhelyeket az adott szobában.


2018. febr. 22. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem néhány hallgató ellen sző összeesküvést, hanem néhány kiváltságosnak kedvez. Nem egészen ugyanaz. Hiába fellebbezel, leírtad, hogy a HÖK és a kollégium vezetése is benne van a buliban. Nem tudom mi ott a menete, fogjatok össze az új szobatársakkal, hogy osszátok fel máshogy a szobákat (mármint az aktuális társaság legyen együtt, a többi érintett pedig alakítson új szobákat, nyilván őket sem lesz egyszerű meggyőzni) és azt vigyétek át a vezetésen.
2018. febr. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én ebben az esetben közölném az igazgatóval hogy oké, mi kiköltözünk, és szólsz az egyetem dékánjának is.


Ha négyen összeköltöztök, akkor nem jöttök ki sokkal drágábban mint a koliban.

2018. febr. 23. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Végül maradtatok?
2018. jún. 29. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!