Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ilyen sok a nem százas...

Miért ilyen sok a nem százas tanár?

Figyelt kérdés

Egyetemen is középiskolában is.


Nem veszi észre magát, fogalma sincs arról amit tanít, arrogáns, satöbbi egyszerűen hihetetlenül alacsony a színvonal mindenhol. Ha az ember másképp gondolkodik akkor elmehet a busba.


Lassan már azon a gyakori véleményen vagyok hogy a selejt megy tanárnak meg akit csak ide vesznek fel


2018. szept. 24. 18:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tisztelik a tanárokat, a fizetésük röhelyes, szóval alig van aki azért megy tanárnak mert tényleg ez a hivatás érdekelné.


Miután hozzád hasonlóan vélekednek a diákok szerinted mégis miért valasztaná bárki ezt a pályát?

2018. szept. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mert sajnos se tanárnak, se orvosnak, se pszichológusnak nem olyan emberek mennek lassan fél évszázada, akiket tényleg érdekel a téma, hanem azok a magológépek, akik elég pontot gyűjtöttek a felvételihez.


Gimiben volt egy nyelvtanárom. Meg kell hagyni, hogy hatalmas tudása volt, igazi bölcsészalkat, de pont ezért túl elvarázsolt és szétszórt volt ahhoz, hogy átadja a tudást. A létező lég lehetetlenebb időpontokban tartotta az óráit, azok is úgy teltek, hogy a 90%-án nem is volt jelen, hanem a tanáriban kávézgatott. Szó szerint lósz*rt se tanított, ha pedig olyan nagyon bizonyítani akart vizsgákon, akkor egy előre legépelése lapon megadta a dolgozatok válaszait, hogy a többi kolléga számára ne derüljön ki, hogy tényleg nem tanít semmit.

Bizony...vannak ilyen intézmények is. Nem mellesleg ez a tanár még érettségire is “készít fel” diákokat...mondanom sem kell, mennyire kiváló osztályzatok születtek nála. (Hála Istennek, én nem ezen az órán voltam vele.)

Egyébként több állása is van, elméletileg nyelvvizsgákon vizsgáztató pozíciót tölt be, és konkrétan 0 munkára kapja a bruttó közel 300 ezer forintos fizetést.

2018. szept. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én úgy veszem észre hogy 3 csoportba lehet sorolni a tanárokat idő szerint (no offense tisztelem azt aki megérdemli)

A fiatal aki laza jól beszél a diákok nyelvén képben van a diákok életével nem száraz amit magyaráz. Nem azt érzed az óráján hogy "basszameg már ezt is tudni kell" Hanem azt hogy "na ezt tök jól elmondta szerintrm menni fog"


Aztán van a közép korú. Aki már szigorú. Neki evidens hogy amit ő kérdez azt te tudod. És nem érti hogy ha te nem tudsz valamit az miért van? Minden mondata után a következő szó hangzik el órán: "Akkor ez világos!" Nála csak számok vagyunk nem diákok.


Végül pedig az idősek: Akik be fásultak. Már maguk sem tudják mit és hogyan kellene mondani az órán. Szegények sokszor ki sem tudják magukat fejezni 10 perc beszéd után. Majd az óra végén megy az ordibálás hogy "Gyerekek 2 hete ezt vesszük és még mindig nem értitek"


Ismétlem hogy nem nézem le őket becsülöm a tanárokat. De én így érzem a 15 évem alatt amit végig tanultam/tanulok. Az meg már cssk hab a tortára hogy a diákok egy része s3gg arc és állatkerbe sem tenném be.

2018. okt. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos az önmagában is szörnyű generációk kezei alatt születnek a mégszörnyűbbek. És ha az okatási rendszer továbbra is ilyen minősíthetetlen marad, akkor még az unokáink is ilyen nyomorult lesz.

Tehetséges, intelligens gyerekekből megkeseredett, begyöpösödött kis koslatókat nevelnek, akik egy diploma után ugyanezt fogják továbbadni, mondván: őket is így kezelték, velük sem bántak normális körülmények között.

Az állami iskolák az országunkba borzalmasak. És az a szomorú, hogy valóban annyit kapsz, mint amennyit fizetsz érte: semmit!

Úgy beszélnek veled, és annyira vesznek emberszámba diákként, és szülőként is, mint egy rühes kutyát.

Csak az érdekli őket, hogy az ő fenséges piedesztáljukról senki ne billentse le őket egy percre se, nehogy már csinálni kéne valamit, vagy segíteni, mert olyan káoszos és megoldhatatlan a helyzet.

Hogy lehet, hogy a skandináv gyerekek a legokosabbak az egész EU-ban? Mert őket ténylegesen az életre nevelik, és hagyják gyereknek lenni őket!

Mennyivel izgalmasabb lenne az oktatás, ha nem semmitérő magolásról szólna, hanem a kutatómunkáról, arról, hogy felkeltik az érdeklődésüket egy csomó fantasztikus téma iránt!

Vagy akkor, ha egy nyelvóra nem memoriterek felmondásából, vagy Kalevala hosszúságú, előre megírt szövegekből állna, hanem abból, hogy az ember megtanuljon kommunikálni, megtanuljon folyékonyan és könnyen beszélni bármilyen témáról. Ilyenkor érzem azt, hogy mennyire unintelligens és nevetséges módszerei vannak a magyar nyelvoktatásnak.


Már egy ideje harcolunk azért, hogy jobb legyen, viszont sajnos szembesülnünk kell azzal a ténnyel, hogy eszük ágában sincs változtatni ezen a primitív, begyöpösödött oktatási stíluson, mert burkolt, vagy nem burkolt szándékuk az, hogy minél több intelligens fiatalt kárkoztassanak arra, hogy minimálbérért robotoljanak egy szakmával a kezükben egyetem helyett.

Viszont ha így állunk, ha ez a szemét rendszer nem hajlandó megmozgatni értem egy apró kavicsot sem, akkor én sem érzem azt, hogy munkaerővel, bármivel tartoznom kéne neki.

2018. okt. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!