Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek? Hagyjam ott az...

Mit tegyek? Hagyjam ott az egyetemet?

Figyelt kérdés
Felvettek tanári szakra,ami tényleg nagyon jó dolog mert mindig ezt szerettem volna. Azonban már most aggaszt egy dolog. Úgy voltam vele hogy ez engem nem zavar és nem fog az célom útjába állni, mert csakis ezzel szeretnék foglalkozni.De egyre jobban zavar az alacsony fizetés.Komolyan beérném egy nettó 200ezres fizetéssel.De nem sok év munkaviszony után. Viszont nincs más ami érdekel és amit szívesen csinálnék. Fáj, hogy többet keresek most pincérként, mint tanárként valaha is fogok. Mit tegyek?Törődjek bele abba hogy soha nem lesz semmim, vagy pedig abba, hogy le kell mondanom arról, amit szeretnék csinálni minden egyes nap?

2018. szept. 21. 15:21
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
Közelebbről milyen szakra jársz?
2018. szept. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Én a te helyedben nem hagynám ott:) Magántanárokra is mindig szükség van, mindig lesz is, jövedelem kiegészítésként akármikor bevállalhatod:)
2018. szept. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Ez mindenhol így van, csak nem mondják el... Amelyik tanár többet akar keresni, az elmegy máshova is oktatni (felnőttoktatás, esti iskola, egyetem, attól függ mihez ért), esetleg ez mellett még magánórákat is vállal. Azért ez más szakmában annyira nem megoldható, lássuk be.
2018. szept. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%

Sajnos nem minden szaknál van erre igény, de egyes tárgyaknál pl. matek, idegennyelv, kémia, fizika tisztes kiegészítő jövedelemre tehetsz szert korrepetálásokkal.

Így az a fő kérdés, hogy milyen szakra jársz.

Ha nem tartozik az előbbi szempontból kedvezők közé, akkor muszáj lesz más irányban keresni másodállást. (Pl. vendéglátóiparban hétvégénként 1 nap?) De ha megy neked az oktatás, akkor ne hagyd ott.

Később fölvehetsz még olyan ritka szakot, szakanyagot, amelynek ismerete további pénzt hoz a konyhára.

2018. szept. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
58%
Ez tőled függ, hogy az élet anyagi része, vagy immateriális része fontosabb. Tárgyak vagy érzések? A te döntésed.
2018. szept. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
58%
Tényleg demotiváló tud lenni, de sok múlik a szakodon is, sokan félállásban dolgoznak, főként a természettudományos meg nyelvi tanárokat felszívják más szakmák és szerelemből meg félállásban tanítanak. Az sose baj ha van egy B terved, vagy akár ráállsz egy niche piacra, pl. idegen nyelven való korrepetálás.
2018. szept. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%

Én is tanárnak készülök, de előtte leteszek egy szakmunkás tanfolyamot is, kell egy mellékállás.

Neked is ezt ajánlom.

2018. szept. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%

A külön tanárom utalt ra,hogy ő neki meg van a havi 400 netto.


Ő hozza jártam emelt infó felkeszitore és egy nap kb 3-4 gyerek ment.Raadasul hétvégén is jártak hozzá.


2500 forint volt 45 perc,de általában mindenki 2x45 percet fizetett neki . Így egy nap kb 15 ezer forint bevétele volt még a tanari állása mellett .


Persze ő matek-info tanár,szóval ebből adódóan mind a két tárgyból tartott órákat.

2018. szept. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: Hát ha csoportokat tartott ez megvalósítható, de azért a legtöbb tanárnak ennyi egyénióra nem fér bele. Plusz az iskolák nem mindig veszik szívesen ha a tanárok különpénzért az iskola diákjainak tartanak foglalkozást.
2018. szept. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!